Adana Seyhan Rotary, Adana Rotary, Çukurova Rotary ve Güney Rotary kulüplerince ortaklaşa düzenlenen ‘Doğu Akdeniz Kültür ve Eğlence Kampı’na çeşitli Avrupa ülkelerinden 19 öğrenci geldi.

BAŞKAN KIRCELLİ TEŞEKKÜR ETTİ

Adana Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Diş Hekimi Cem Kırcelli, “Kampımız çok güzel geçti. Avrupalı öğrenciler Adana ve bölgesini gezerken kültür alış-verişinde bulundular. Emeği geçen Rotary Kulüpleri başkanlarımıza, yönetimlerine, üyelerimize ve eşlerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Adana'da hastanede işlerini kolaylaştırmak için sahte doktor oldu Adana'da hastanede işlerini kolaylaştırmak için sahte doktor oldu

Kamp ile ilgili şu bilgiler verildi: Doğu Akdeniz Kültür ve Eğlence Kampı
Gençlik değişim programları dostlukların kurulması, kültürlerin kaynaşması, uluslararası anlayışın geliştirilerek dünya barışına katkı sağlanması adına çok önemli projelerin başında gelir. 1927 yılında Fransa Nice Rotary Kulübü tarafından ilki düzenlenmiş program, günümüzde yaklaşık yıllık 7000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşir. Uzun ve kısa dönem olmak üzere iki farklı kategoride uygulanan gençlik değişim programında orta öğrenim yaş seviyesindeki öğrenciler başka ülkelerdeki Rotaryen aileler tarafından misafir edilerek katıldıkları gezi ve aktivitelerle kişisel ve kültürel gelişimlerine büyük katkı sağlarlar. 

YURT DIŞINDAN 19 ÖĞRENCİ KATILDI

On üç gün süren Adana Seyhan Rotary, Adana Rotary, Çukurova Rotary ve Güney Rotary kulüplerince ortaklaşa düzenlenen Doğu Akdeniz Kültür ve Eğlence Kampında çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen 19 öğrenci kısa dönem gençlik değişim programında misafir edilmiş, Adana, Mersin, Tarsus, Osmaniye ve Kapadokya yöresinin eşsiz kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı bulmuş, unutulmaz anılar ve dostluklarla evlerine dönmüşlerdir.

Editör: Barış Köksal