Depremde evlerini kaybeden vatandaşlar için yapılan Rotary Konteyner Kentin açılış töreninde konuşan, 2430. Bölge Federasyon başkanı Sn. Emre Öztürk, Antakya’da kurulacak olan 2. Konteyner kentin 1 ay içinde tamamlanacağı müjdesini verirken,  İl Eğitim Müdürü, Mustafa Öztürk, Kaymakam Hüseyin Şamil Sözen bu anlamlı projenin hayata geçirilmesine emek veren ve destek olan tüm Rotaryenlere teşekkür etti.

Adana'da inanılmaz kazanın sürücüsü: "Kaza olduğunu sabah polis eve gelince öğrendim" Adana'da inanılmaz kazanın sürücüsü: "Kaza olduğunu sabah polis eve gelince öğrendim"


 

Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Emre Öztürk, Hatay’da yaptıkları konteyner kent açılışında şöyle konuştu;
“Hatay’da 116 konteynerden oluşan Rotary Konteyner kenti, Samandağ yerleşkesi tüm tesisleriyle bir yaşam alanı olarak tasarlandı. Burada ayrıca 12 derslik okul,  tuvaletler, öğretmenler odası ve 6 adet öğretmenler için yaşam konteyneri, güvenlik, idari ofis, revir, sosyal hizmetler, malzeme deposu, çamaşırhane içinde ayrı ayrı konteynerler bulunmaktadır. Dayalı döşeli toplam 95 adet yaşam konteynerinin içinde 4 kişilik, yatak, yorgan, yastık, nevresim takımı, buzdolabı, ocak, mutfak malzemeleri, perde, masa, sandalye, termosifon ve bölgenin en önemli ihtiyacı olan Klimalarda bulunmaktadır. Amacımız Türkiye Rotary ailesi olarak depremde evlerini kaybeden afetzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve onlara her konuda destek sağlamaktır. Deprem sadece Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta değil hepimizin yüreklerinde bir ateş taktı. Bu süreci hep birlikte el birliği ile atlatacağız. İnşallah depremden etkilenen tüm illerimizde yeniden normal hayata dönüş en koşa zamanda gerçekleşir. Bizler Rotary ailesi olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yanında hizmet etmeye devam edeceğiz.”
 
Tören sonunda AFAD tarafından belirlenmiş depremzede ailelere yaşam konteynerleri teslim edildi.