banner154

Onur Acar: Finansı doğru yönetmek şirketin çatısını oluşturur

Mersin'de inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyetlerini sürdüren MERTAŞ, genç yöneticileri ile şirketi ileriye taşımaya devam ediyor. MERTAŞ'ın finanstan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Onur Acar, MERTAŞ'ın her geçen gelişen ve inovasyon ışığında ilerleyen bir şirket yapısına sahip olduğunu belirtti. 

Onur Acar: Finansı doğru yönetmek şirketin çatısını oluşturur

"YAPILAN YATIRIMLAR FİNANS GÜCÜYLE DOĞRU ORANTILI OLMALIDIR"

Şirketlerin en büyük sorunlarından birinin parayı yönetememek olduğunu dile getiren Acar, "Aile şirketimiz olan MERTAŞ'ta göreve başladığım günden itibaren babam Ramazan Acar ve ağabeyim Doğukan Acar'ın destekleri ile şirkette kısa sürede kendimi geliştirerek MERTAŞ'ın büyümesinde ve gelişmesinde etkin rol oynadım. Ticaret hayatına erken yaşta başlamanın avantajı ile finans bölümünü yöneterek yatırımlarımda ve şubeleşme yolunda atacağımız adımlarda aile şirketimize katkı sağladım. Bu süre zarfında edindiğim tecrübelerin en başında parayı doğru yönetmek kavramı ile tanışmak oldu. Çoğu şirketin yerinde sayması, iflas etmesi, bir türlü büyüyememesinin altında yatan sebeplerin başında finans körlüğü geliyor. Doğru yatırımlar, şubeleşme, ARGE çalışmaları, yurtdışına açılma, ihracat... Bunlar birçok şirketin arzuladığı durumlardır. Fakat bunları yaparken şirketin kasasındaki parayı doğru kullanmak gerekiyor. Yıl sonunda baktığımızda yatırımlarımızdan elde ettiğimiz gelirler kasaya girmiyorsa o yatırımın doğru bir yatırım olduğunu düşünmediğim gibi, şirketlerin iflas sebeplerinden birisi olarak görüyorum. Bu sebeple yapılan yatırımlar finans gücüyle doğru orantılı olmalıdır" dedi. 


MERTAŞ'ın E- Ticaret noktasında önemli adımlar atacağının altını çizen Acar, "Günümüzde rekabetin önemi giderek artıyor. Bu rekabete ortak olmak için her geçen gün teknolojiye takip eden, inovatif fikirlerle adım atma ihtiyacıyla karşı karşıya kalıyoruz. Şuanda dünya genelinde şirketler E-Ticaret noktasında büyük bir ivme yakaladı. Oluşturduğumuz E-Ticaret altyapısı ile birlikte dijital üzerinden dünyanın dört bir yerine MERTAŞ imzalı ürünlerimizi gönderme hedefimiz var. Bu hedefimize de kısa süre içerisinde ulaşacağız. Mersin'de kısa süre içerisinde şubeleşme yolunda önemli gelişmeler yaşadık. Mersin'in 13 ilçesine de şubelerimizi açma hedefimiz var. Büyüyen ve gelişen bir firmaya sahibiz. Azimle ve kararlılıkla önce Türkiye'de sonra da dünya ülkelerinde adımızı duyurarak şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak için yoğun bir tempo ile çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 


Onur Acar Kimdir?


1994 yılında Mersin'de doğdum. 2013 yılından bu yana MERTAŞ'ın finans sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesiyim. 2013 yılında iş hayatına başladım. Finans alanında sürekli kendimi geliştirdim. Aile şirketimizi daha ileriye taşımak için yenilikçi çözümler üretmek adına birçok eğitimler aldım. Bu eğitimler doğrultusunda da iş hayatımı sürdürüyorum. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER