banner154

İpek ailesi yatırımlarına devam ediyor

Kurdukları Dimax ve Modans Mobilya markaları ile Mersin’in marka değeri yüksek mobilya kuruluşları arasına giren İpek Mobilya LTD. ŞTİ. Mersin’de birçok sektörde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

İpek ailesi yatırımlarına devam ediyor

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin İpek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ali İpek ve Semih İpek ile birlikte faaliyetlerini sürdüren aile şirketi, enerjiden inşaata çeşitli sektörlerde Mersin ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. 33 Yıllık tecrübeye sahip olan şirketin Modans ve Dimax markaları Mersin, Erdemli ve Dubai’de 4 şube ile hizmet veriyor. Boral Yapı Enerji adında kurdukları şirket ile Güneş Enerji Sistemleri sektöründe de 3MW GES yatırımları bulunuyor. İpek Evleri, Elisspera ve son olarak Yenişehir’de İpek Plaza ile inşaat sektöründe de faaliyetleri bulunan şirket, bu projeleri de başarı ile tamamlayarak adından söz ettirmeyi başardı. Yine mobilya sektöründe son yatırımları olan Alsem Mobilya LTD. ŞTİ’yi hayata geçirerek bu şirket çatısı altında da bölgenin en büyük İstikbal Ev Konsept ve Mondi Home mağaza bayiliklerini de bünyesine kattı. 

110 KİŞİYE DOĞRUDAN İSTİHDAM

Kayseri’de başladıkları 33 yıllık ticari geçmişleri ile bölgede birçok yatırıma imza atan İpek ailesi, şimdilerde ise 110 kişiye istihdam sağlıyor. Kayseri doğumlu olan fakat her fırsatta Mersinli olduğunu dile getiren İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin İpek, “Kayseri’de başladığımız ticari hayatımızı Mersin’de sürdürme kararı aldıktan sonra bu kararın ne kadar doğru olduğunu anladım. Mersin ticari potansiyeli, iklimi, coğrafi konumu ile Türkiye’nin ender şehirlerinden biridir. Burada birçok yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Toplamda 110 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu da şahsım ve aile şirketim adına büyük bir gurur kaynağıdır” dedi.

“MERSİN YATIRIM YAPILABİLİR İLLER ARASINDA ZİRVEDE”

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkan Yardımcılığı, TOBB Genel Kurul Üyeliği, MTSO Meclis Üyeliği gibi kentin önemli oda ve STK’larında birçok görev üstlenen İpek, yerli ve yabancı yatırımcıları Mersin’e yatırım yapmaya davet ederek, “Mersin’de ticaret ve yatırım yapmaktan oldukça mutluyum. Buradan Türkiye’nin her bölgesinden yatırımcıya çağrıda bulunuyorum. Mersin gibi liman ve lojistik üstünlüğü olan, ayrıca önümüzdeki yıl faaliyete geçecek olan Çukurova bölgesel Havalimanın faaliyete geçmesi ile daha da güçlenecek olan bir bölgeye yatırım yapmanın herkese kazandıracağını düşünüyorum. Mersin’in ve Doğu Akdeniz’in daha fazla yatırım ile 2. Marmara bölgesi olması için gayret göstermekteyiz. Bütün kent bileşenleri bu konuda azami dikkat göstermelidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER