banner154

Ali Koç’tan, İsa Gök’e sert tepki

2011 Genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olan Ali Koç, Mersin Milletvekili İsa Gök’ün, son günlerdeki tutumunu sert bir dille eleştirdi.

Ali Koç’tan, İsa Gök’e sert tepki
Burak Karataş/ Özel Haber
 
2011 Genel seçimlerinde CHP Mersin Milletvekili Aday Adayı olan Ali Koç, konuyla ilgili gazetemiz imtiyaz sahibi Burak Karataş’ın sorularını yanıtladı.
 
İSA GÖK FRANSIZ KALMIŞ.!’
Mersin Milletvekili İsa Gök’ün CHP’nin artık belli bir kesimin partisi haline geldiği yönündeki ifadelerinin talihsizlik olduğunu dile getiren Ali Koç, ‘Bizim partimizde din, dil, ırk, alt kimlik, yöre gibi ayrım yok. Mersin’den seçilen bir milletvekilinin CHP’yi tanıyamamış olması bizleri üzüyor. CHP’ye oy veren Aleviler sadece genel başkan için ya da parti için oy vermiyorlar. Partinin ilkelerini benimsedikleri için oy veriyorlar. Çağdaş demokrasiye inandıkları için CHP tabanında örgütleniyorlar. İsa Gök bu konuya Fransız kalmıştır’ dedi.
 
‘İSA GÖK MERSİN’İ TANIMIYOR’
Ali Koç, ‘Üzülerek belirtiyorum ki İsa Gök Mersin’i de tanımıyor. Mersin’i tanımış olsaydı 2 bin yıla yaklaşık senedir Hıristiyan’ı, Ermeni’si, Müslüman’ı, Alevi’si, Sünni’si aynı mezarlıkta yatmakta, aynı apartmanda komşu olup, aynı iş hanında esnaflık yapmakta olan Mersin’den seçilen İsa Gök çıkıp bu şekilde talihsiz açıklamalarda bulunmazdı’ dedi.

’İSA GÖK DEMOKRASİYİ DE BİLMİYOR’
‘İsa Gök demokrasiden bahsediyor ama demokrasinin D’sinden nasibini almış bir insan değildir’ diyerek sözlerini sürdüren Ali Koç, ‘Demokrasiye inanmış olsaydı 2007 seçimlerinde ön seçimde 20. sıralardan gelip diğer aday arkadaşlarının hakkı gasp edip birinci sıralardan aday olmazdı. Demokrasi kültürü olan insanlar böyle davranmaz, kişilerin haklarına saygı gösterirler. İsa Gök’ün yapmış olduğu bu ortaçağ karanlığını çağrıştıran alt kimlik, mezhepçilik gibi ayrışmaların bu ülkeye bir faydası yoktur. Bu tür açıklamalar AKP politikalarına hizmet etmek ve AKP politikalarına alet olmaktır’ dedi. Ali Koç, ‘Siyasi hırsları için geçmişte yol arkadaşlarını karşısına alan İsa Gök, bu dönem de kendine yeni siyasi zeminler yaratmak için genel başkanımıza saldırmaktadır’ dedi.

 
‘MERSİN’DE YAŞAYAN CHP’LİLER ÜZGÜN’
Koç ayrıca, ‘Son günlerde tüzük kurultayı istemiyle ortaya çıkan tablo parti tabanımızda huzursuzluk yarattı. Bizim CHP olarak ülke gündemiyle ilgili çalışmalar yapıp AK Parti hükümetinin yaptığı yanlışları gündeme getirmemiz gerekirken, yine kendi içimizdeki suni gündemlere çekildik. Böyle bir ortamda Mersinli bir milletvekilinin çıkıp Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nu eleştirmesi, tüzük kurultayındaki gündem üzerinden Genel Başkanımızı yıpratması Mersin’de yaşayan CHP’liler olarak bizleri üzdü’ dedi.
 
‘İSA GÖK, CHP İLKELERİNDEN UZAK’
‘Ortaya çıkan tablo şunu açıkça gösteriyor ki Mersin Milletvekilimiz İsa Gök ne yazık ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerinden uzak bir tavır sergilemiştir’ diyerek konuşmasını sürdüren Ali Koç, ‘Partimizin hukuksuzluk yaptığını söyleyen kişi bir hukuk adamıdır. İsa Gök avukat kişiliği ile ön plana çıkmış, baro başkanlığından milletvekilliğine uzanmış bir isimdir. İsa Gök’ün konuşmaları, Cumhuriyet Halk Partisi’nin hukuka, adalete, haklara ve özgürlüklere olan saygısını kavrayamamış olduğunu göstermektedir. CHP tarihinde hiçbir dönem hukuksuzluk yaşanmamıştır, bundan sonra da yaşanmayacaktır’ ifadelerini kullandı.
 
Ali Koç son olarak, ‘Biz Mersin’de yaşayan CHP’liler olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzun bilinmesini ve Mersin Milletvekili İsa Gök’ün sözlerinin tüm Mersin’e mal edilmemesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz’ şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386