Güzellik ve bakım alanında adından söz ettirmeyi başaran Rabia Ünlü Güzellik Merkezi şubeleşme yoluna girdi. Kısa süre içerisinde önce Mersin'in çeşitli bölgelerinde daha sonra ise diğer illerde markasını büyütmek isteyen Rabia Ünlü Güzellik Merkezi,  alanında güçlü ve uzman kadrosu ile birlikte Mersinli kadınların güzellik ve bakım denilince akla ilk gelen isimlerden olmayı başarıyor.  Rabia Ünlü yaptığı kampanyalar ile de ön plana çıkmayı başarıyor. Cilt bakımı, el ayak bakımı, kalıcı makyaj, vücut sıkılaştırma, leke tedavileri, protez tırnak, lazer epilasyon gibi birçok alanda hizmet sunan merkez, çeşitli kampanyalar yaparak danışanlara ödeme kolaylığı sağlıyor.

"MARKALAŞIYORUZ"

Mersin'den sonra  Türkiye’nin çeşitli illerinde de şubeleşmek istediğini belirten Rabia Ünlü Güzellik Merkezi Kurucusu Rabia Ünlü, "Rabia Ünlü Güzellik Merkezi olarak danışanlarımıza kaliteli hizmet sunabilmek ve daha fazla kişiye hizmet götürebilmek amacı ile önce Mersin’de daha sonra ise Türkiye genelinde büyümek istiyoruz. Markalaşma yolunda yaptığımız fizibilite çalışmalarımız olumlu sonuçlar veriyor.  Şubeleşmeye Mersin’de başlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte ilk olarak Mersin'in çeşitli ilçelerinde şubelerimizi açıp, daha sonra ise Türkiye geneline açılmak istiyoruz. İstikrarlı bir çizgimiz var. Kalite ve titizlikten ödün vermeden danışanlarımızın isteklerini karşılıyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte danışanlarımıza her zaman ayrıcalıklı hizmet sunuyoruz ve onların burada evlerindeymiş gibi hizmet almalarını sağlıyoruz. Bu da bizim en önemli özelliklerimizden birisidir" dedi.

“FRANCHİSE TALEPLERİ ALIYORUZ”

Türkiye’nin birçok ilinden franchise talepleri aldıklarını belirten Ünlü, “Markamızı oluşturduktan kısa bir süre sonra franchise talepleri aldık. Marka bilinirliğimiz arttıkça bu talepler fazlalaştı ve şuanda onlarca ilden franchise talepleri geliyor. Bu talepleri en ince ayrıntısına kadar araştırıp değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Mersin'de JASAT timleri aranan 2 kişiyi yakaladı Mersin'de JASAT timleri aranan 2 kişiyi yakaladı

"MERSİN'DE MERDİVEN ALTI İŞLETMELERE DİKKAT EDİLMELİ"

Güzellik ve bakım sektöründe Mersin'in son zamanlarda büyük bir ivme yakaladığını belirten Ünlü, "Mersin son yıllarda güzellik ve bakım sektöründe önemli bir atak yaptı. Kadınlarımız artık Mersin'in bu sektördeki başarısına inanarak çevre illerden işlem yaptırmaya geliyor. Bu da kentimiz için son derece sevindirici bir durum. Sektörün canlılık göstermesi haliyle diğer sektörleri de tetikliyor ve ekonomik girdi bir zincire dönüşüyor. Tabi ki her ilde olduğu gibi işini kötüye kullanan merdiven altı diye tabir ettiğimiz işletmeler Mersin'de de de söz konusu. İşlem yaptırmak isteyen insanların mutlaka iyi bir araştırma sonucunda tercih yapmalarını öneriyorum. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirler" dedi.

"SEKTÖRÜMÜZ DAHA FAZLA DESTEKLENMELİ"

Kadın girişimcilerin son zamanlarda en çok tercih ettiği sektörlerden biri haline gelen güzellik ve bakım sektörünün daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Ünlü, "Kadın girişimcilerimizin artması ile birlikte güzellik ve bakım sektörü en çok tercih edilen sektör haline geldi. Türkiye'de yüzbinlerce kadın girişimcinin yer aldığı sektörümüze daha fazla destek verilmesi gerekiyor. Genele baktığımız zaman ülke ekonomisine en çok katkıyı sağlayan sektörlerden biriyiz. Bu durum göz ardı edilmemelidir. Sektörümüzde isim yapmış ve adını dünyaya duyurmuş birçok isim var. Türkiye artık bu noktada yabancı vatandaşların da tercihi haline geldi. Sağlık turizmi noktasında teşvik ve destek paketleri ile sektörümüzün daha fazla desteklenmesi ülkemize ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

Editör: Barış Köksal