Mersin'de şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi Mersin'de şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi

200 bin TL toplam para ödülü verildi
‘Pro Beach Tour Mersin Etabı’na bu yıl 7 farklı ülkeden 52 sporcu, 12 kadın ve 14 erkek takımı olmak üzere toplam 26 takım katıldı. Turnuva çerçevesinde sporculara toplamda 200 bin TL para ödülü verilirken, kadınlar kategorisinde Ksenia Mazur ile Anna Kelchenko, erkekler kategorisinde ise Hasan Hüseyin Mermer ile Sefa Uğurlu turnuvayı birinci tamamladı.
Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, Türkiye Voleybol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Nurten Keskin, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz tarafından verildi.

Emrullah Taşkın: “Gayet güzel bir organizasyon oldu”
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, 3 gün süren turnuvanın oldukça güzel geçtiğini ifade ederek, “Büyük ve uluslararası bir organizasyonun daha sonuna geldik. Gayet güzel bir organizasyon oldu. Onun mutluluğuyla bugün buradayız ve misafirlerimizi uğurlayacağız. Yarından itibaren de başka büyük organizasyonlara hazırlanmaya başlıyoruz. Yine başka uluslararası organizasyonlarımız var. Önümüzdeki günlerde başka büyük organizasyonlarda görüşmek üzere” dedi.

Ksenie Mazur: “Şampiyonluk duygusunu yaşamak gerçekten çok güzel”
Kadınlar kategorisinde birinci olan takımdan Ksenie Mazur şampiyonluğu ve turnuvayı değerlendirerek, “Şampiyon olmaktan ve bu turnuvaya katılmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizleri buraya davet ettikleri için hem Türkiye Voleybol Federasyonu’na hem de Mersin Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Evet, biz şampiyon olduk ancak şampiyon olana kadar da gerçekten zorlandık. Ayrıca tabi ki tüm takımlar şampiyon olmak istiyor, ancak bizim için de bu duyguyu yaşamak gerçekten çok güzeldi. Ukrayna olarak bizim için Türk seyircisinin bizi desteklemesi gerçekten çok önemliydi ve bunu hissettik. Desteklerini arkamızda hissetmekten dolayı da çok mutluyuz” şeklinde konuştu.
Erkekler kategorisinde birinci olan takımdan Hasan Hüseyin Mermer de, “3 gün harika geçti. Çok fazla rüzgarlıydı ve voleybol oynamak bizim için daha da zorlaştı ama üstesinden geldik, şampiyon olduk. Mersin’de olmak bize her zaman yaradı. Mersin’de olmaktan mutluyuz” dedi. Büyükşehir Belediyesinin desteklerini de değerlendiren Mermer, “Kızkalesi’ne karşı oynamak, güzel bir manzarada olmak ve doğal kumda oynamak bizim için harika bir şeydi. Mersin Büyükşehir Belediyesini tebrik ederim, çok güzel bir turnuva düzenlediler” ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal