Bin kişi kapasiteli olan ve içerisinde 250 kişi kapasiteli yemekhane, revir, çamaşırhane, drama ve etkinlik alanı, mescit ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu yurt tam kapasite olarak depremzedelere hizmet vermeye devam ediyor. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman başta olmak üzere çeşitli illerden Mersin'e gelen depremzede vatandaşlar gerekli işlemleri tamamlanmasının ardından yurda yerleştirildi ve halen konaklamaya devam ediyorlar. 

Yerel yönetimler ile sürekli koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirten Özmen Global A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özmen, "Depremin ilk gününden itibaren yerel yönetimler ile sürekli iletişim halinde olup gerekli tüm ihtiyaçları karşılamak adına yakıt, gıda ve giyim üzerine oluşturduğumuz yardım tırlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak bununla birlikte araç filomuzu ve iş makinelerimizi de deprem bölgemize göndererek destek olmaya çalıştık’ dedi.

1000 KİŞİLİK YURT

Şeref Özmen, “Mersin içerisinde bin kişilik konaklama tesisimizi 6 aylığına depremzedeler için yeniden tasarlayarak Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ücretsiz tahsis ettik. Depremzedelerimizin kayıplarını ve yaralarını kısa sürede sarmanın mümkün olmadığını bilerek desteklerimizin de bu yönde devam edeceğini bildirmek isteriz" dedi.

Mersin'de zabıta ekipleri yolcu güvenliği için araç denetimlerini sıklaştırdı Mersin'de zabıta ekipleri yolcu güvenliği için araç denetimlerini sıklaştırdı

Editör: Barış Köksal