banner154

Vali Pehlivan’dan Efecan A.Ş’ye ziyaret

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Müteşebbis Heyet Üyeleri Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin 3. etabında faaliyet gösteren Efecan A.Ş.’yi ziyaret etti.

Vali Pehlivan’dan Efecan A.Ş’ye ziyaret

Fabrikaya gelişinde Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yıldırım ve fabrika çalışanları tarafından karşılanan Vali Pehlivan, daha sonra toplantı salonuna geçerek Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yıldırım’dan yürütülmekte olan çalışmalar, üretim ve pazarlama süreçlerine ilişkin çeşitli konular hakkında bilgiler aldı.

Vali Pehlivan, beraberindeki heyet ile birlikte fabrika içerisinde gezerek incelemelerde bulundu. Gıda Mühendisi Adem Ahraz’dan fabrikada kullanılan makinelerin işleyişleri ve üretim süreci ile ilgili bilgiler aldı.

MTOSB bünyesinde, 3. OSB içerisinde 22 dönümlük alan üzerine kurulu, merkezi Anamur ilçesinde olan ve 2021 yılından bu yana faaliyette bulunan Efecan A.Ş.’de keçiboynuzu tohumları işlenerek çekirdeğinden un elde ediliyor, yurtiçinde ve yurtdışında özellikle dondurma üreticilerine satışı gerçekleştiriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386