banner154

MTSO’DAKİ İPAD HİKAYESİNİN PERDE ARKASI

Seda Doğar yazdı: MTSO’DAKİ İPAD HİKAYESİNİN PERDE ARKASI

MTSO’DAKİ İPAD HİKAYESİNİN PERDE ARKASI
MTSO’DAKİ İPAD HİKAYESİNİN PERDE ARKASI
 
Günlerdir Mersin Ticaret ve Sanayi odasının aldığı Ipad’ler konuşulur oldu her yerde.. “ Şu garibanlara bir ipad alalım’ın hikayesi aslında bu cümleyle özetlenmemeli..! “
 
Hikayenin özü şu “ MTSO Başkanı Sayın Şerafettin Aşut’un yakınında olanlar çok iyi bilirler ki sayın Aşut ipad’ini kolunun altından elinden düşürmüyor ve cihazın ne kadar işe yaradığını ve özel olduğu paylaşıyor. Yine bunu paylaştığı bir anda MTSO binasındayken danışmanı veya danışmanları bu cihazdan üyelere de alalım diye bir fikir sunuyor ortaya ve sayın Aşut onaylıyor. Ve ipad alımı start almış oluyor. Hoş bu gerçek cihazlarının alımını meşrulaştırmıyor ama bu da madalyonun diğer yüzü..! Anladığım şu siyasette olmak senin fikrin veya ağzından çıkan bir cümle olmasa da başta ki kişi olmanın verdiği ağırlık ve yükümlülükle beraber etrafındaki insanların kararına sadece onay vermek veya sonucunda imza atmak bile bütün okların sana çevrilmesine sebep verebiliyor. Ama bu hikaye ile en azından neden basitçe bilinmiş olacak. Ve alınan ipad’ler umarım işe yaramıştır ne de olsa bu
kadar reyting yaptılar.!
 
Spora verilen gerçek bir emek hikayesi paylaşacağım sizlerle…
 
2009 yılında Mersin Basketbol Spor Kulübü olarak kurulan 2011 Aralık ayı itibariyle Aşut Mersin Basketbol Spor Kulübü adıyla yoluna devam eden gerçekten başarılı bir spor kulübünden bahsetmek istiyorum.
 
Koçu Burak Yeter. Şu an ki tüm kadro Çağ Kolejinin okul takımının oyuncuları yani bu çocuklar çift imzalı. İstanbul Doğa Koleji ve Anadolu Efes Pilsen’in oyuncularının bir örneği de artık Mersinde. Bu takım geçen yıl namalup olarak sezonu liderlik ile kapatmış bir takım. 04.02.2012 itibariyle ilk play-off maçına çıkan ve ilk maçında da 11 sayı farkla yenen bir takım.
 
Bu takımın başarıları bir tek bununla sınırlı değil. Geçen yıl okullar arası Türkiye yarı final 2. si daha sonra Türkiye şampiyonası 5. si Minikler Türkiye Şampiyonasında 48 takım arasında oynadığı tüm maçlarda na malup lider olarak bitiren yine bu takım. 1999 doğumlu olan bu çocuklar bu takımın temel taşı aslında. Bu çocukların hedefi 2. Ligde olan yine bu kadar bir çok başarısı olan bir takım olmak.
 
Aslında bu kulübün daha da büyük bir amacı var iyi ve veya kötü fark etmez kapalı bir spor salonunu deviralıp elit bir hale getirmek, yani zemininden, kullanılan malzemelere kadar çocuklarının ortak kullanım alanlarında kalite ile birlikte tam donanımlı bir okul alanı yaratıp 7-12 yaş arası çocukların Mersinde gerçekten spora önem veren bir okulda mükemmel deneyim ve başarı ile yetiştirmek.
 
Gerçekten spora adanmış bir okul ; disiplin tatil sürecinde bile devam ediyor sömestr tatilinde Antalya da özel bir turnuvaya katılarak kampa girdiler. Sabah fitness öğlen kondisyon akşam da özel maçlar ile hem çocuklara motivasyon ve farklı bir tecrübe ile 1 hafta kampa girdiler. Bu çocuklar zeki, çevik aynı zamanda gerçekten başarılı öğrenciler her maç onlar için farklı bir deneyim tecrübe ve diğer takımlar karşısında büyük bir avantajla çıkmalarına sebep. Öyle ki geçen sene kendi yaşıtlarınla maçlara çıkarken bu sene kendilerinden büyüklerle maç yapıp galip gelebiliyorlar. Bu yıl yurtiçi ve yurtdışı maçlara ve kamplara katılarak yeni sezonda çok daha büyük başarılara imza atacaklar.
 
Fatih Aşut ve takımın kaptanı biricik oğlu Alp Aşut bu işe gönül emek vererek ve içlerinde ki heyecanla eminim çok daha büyük başarılara imza atacaklar. Aşut cephesinde gerçekten Mersin ve spor için çok iyi şeyler yapılıyor. Alkış gerektiren bu başarılara destek vermek gerekiyor.
YORUM EKLE
YORUMLAR
dilşat tunca
dilşat tunca - 11 yıl Önce

şimdi burak bey eleştiriyor siz övüyorsunuz burak bey'inmi yazarısınız nasıl bir politika çok garip... :))

Seda Doğar
Seda Doğar - 11 yıl Önce

Dilşat hanım sanırım yazının içeriğinde yazan detayı kaçırmışsınız.! çünkü benim yazdığım şey bu hikayenin nasıl oluştuğu ile ilgili, diğer kısımda da kişişellleştirmeye gerek kalmadan gerçekten var olan bir spor okulunun başarıları..

SIRADAKİ HABER

banner380

banner386