banner154

Hırvatistan Milletvekili Veljko Kajtazı'dan MERYAD'a ziyaret

Hırvatistan Milletvekili Veljko Kajtazı ve Hırvatistan Cumhuriyeti Roman Derneği Başkanı Suzana Krcmar Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) 'ni ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Hırvatistan Milletvekili Veljko Kajtazı'dan MERYAD'a ziyaret

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş ve MERYAD yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, Mersin ve Hırvatistan illerinin ticaretine yönelik önemli görüşmelerin yapıldığı toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Kajtazı, MERYAD yönetimini Hırvatistan'a davet ederek Hırvatistan Başbakanı ile görüşme önerisi sundu. Önümüzdeki haziran ayı içerisinde MERYAD Yönetiminden oluşan 5 kişilik heyet Hırvatistan Başbakanı ile görüşme sağlamak için Hırvatistan'a gidecek. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Doğmuş, "Derneğimizi ziyaret ederek bizlere güç veren Hırvatistan Milletvekili Sn. Veljko Kajtazı ve Hırvatistan Cumhuriyeti Roman Derneği Başkanı Sn. Suzana Krcmar'a teşekkürlerimi sunuyorum. Mersin'in gelişmesi ve büyümesi adına önemli görüşmeler yapmaya devam ediyoruz. Mersin'in yabancı yatırımcılara ihtiyacı var. Bu noktada Hırvatistan'dan gelen heyetle birlikte verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Mersin ve Hırvatistan illerinin ticari hacmini artıracak projelerin geliştirilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Sn. Kajtazı tarafından Hırvatistan'a davet üzerine MERYAD üyelerinden oluşan 5 kişilik bir heyet oluşturup Hırvatistan Başbakanı ile görüşme yapmaları için göndereceğiz. Görüşme önümüzdeki haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. MERYAD olarak dış ülkelerle de ortak çalışmalar yaparak Mersin'in geleceğine yön verme isteğimiz artarak devam edecektir" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380