banner154

Hangi diş fırçalama tekniği doğrudur?

İdealdent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimlerinden Dt. Serkan Bilmez, doğru diş fırçalama ve doğru diş fırçası tercihinde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Günümüzde birçok kişinin sorduğu sıkça sorulardan biri olan diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır? ve doğru diş fırçası nasıl olmalıdır? soruları cevap buldu. 

Hangi diş fırçalama tekniği doğrudur?

Doğru diş fırçalama tekniğinin "Roll" tekniği olduğunu belirten Dt. Serkan Bilmez, "Fırça, diş üzerine 45 derecelik açı ile yerleştirilir. Fırça kıllarının yan yüzeyleri dokuya doğru bastırılır. Okluzal ve insizal olarak dişetine ve dişe doğru çevrilir. Uygulaması kolay olduğundan tüm bireyler rahatlıkla kullanabilir" dedi.


doğru diş fırçası tercihinin ise orta sertlikte ve zigzaglı olanların tercih edilmesi gerekitiğini belirten Dt. Bilmez, "Kullanılan fırça orta sertlikte ve yandan bakıldığında zigzaglı olmalıdır. Bu teknikte diş eti travması oluşturmadan maksimum temas ve diş eti cebinden dişin insizal (küçük azı ve azılarda oklüzal) sınırına kadar etkin temizleme sağlanabilir. Dişleriniz ve çevre dokuların sağlığı için siz de 6 ayda bir diş hekiminizi ziyaret edin" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner366

banner370

banner357