banner154

Erdem Şengül yazdı: Muazzam hafta

Genç Köşe Yazarımız Erdem Şengül yazdı: Muazzam hafta

Erdem Şengül yazdı: Muazzam hafta
Muazzam hafta
 
Mersin bir çok branşta takımlara sahip. Hentbol, erkek basketbol, kadın basketbol ve futbolda en üst liglerde bulunuyor bu takımlar.
 
Mersin spor tarihi adına not duşülmesi gereken haftalardan birini yaşadı. Bu hafta adeta bir ruya gibi Mersin için. Ha çoğu Mersinli bu olayların farkında değildir o ayrı mesele.
Bahsedeceğim 3 maçtan en az anlamlısı ama isim olarak önemli olan bir maç erkek basketbolda oynandı bugün. Lige tutunmak adına anlamlı bir galibiyet oldu. Erkek basketbolda bir ara fark 15 sayiya kadar çıksa da Mersin Büyükşehir Belediye karşılaşmayı 12 sayı farkla kazanmasını bildi Trabzonspor'a karşı. Aslında Trabzonspor baskette bir hiç diyebiliriz. Ancak isim olarak baktığımızda Trabzonspor Trabzonspor’dur.
 
İkinci mühim olay ise kadın baskette deplasmanda Fenerbahçe'yi yenmesi oldu Mersin'in. Bu maçı skor bağlamında pek takip edemedim yolda olduğum için. Fenerbahçe gibi bir takımı deplasmanda yenmek büyük iş. Fenerbahçe bildiğiniz gibi bu sezon Euroleague Kadınlarda 12’de 12 yapmış bir takım.
 
Bu haftayı önemli kılan maç ise STSL'de oynanan Beşiktaş - Mersin İdman Yurdu maçı. Mersin halkı büyük ihtimalle diğer maçların farkında değil ancak bu maçı tüm Mersin biliyordur. Mersin İdman Yurdu ligin ikinci yarısındaki hiç bir maçından puan ile ayrılamamıştı. Geçen hafta Fenerbahçe ile oynadıkları maç ile de çok ama çok zorlu bir periyoda girmişlerdi. Ben bu periyotta Beşiktaş'tan puan alabileceklerini hiç beklemiyordum.
 
Keza beni yanılttılar ve şaşırttılar. Mersin İdman Yurdu sadece kadın ve çocuklara açık olan maçta kötü hava şartlarına rağmen Mersin'den kalkıp giden 8 kadın seyirciye hak ettikleri galibiyeti Erdal'ın golü ile hediye etti. Mersin İdman Yurdu bu galibiyet ile 4 büyükler ile oynadığı maçlarda ilk defa 3 puan almış oldu.
 
3 maç birleştiğinde muazzam bir hafta geride kalmış oldu. Mersin halkı takımlarına sahip çıkarsa böyle güzel galibiyetleri daha sık görmeye başlarız.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386