banner154

Başar Erdem: Sanayi, Mersin’in vazgeçilmez sektörü halini aldı

Artika Catering Yönetim Kurulu Başkanı Başar Erdem, gıda, tarım, lojistik gibi sektörlerde oldukça güçlü bir alt yapısı olan Mersin’in, sanayi sektöründe ise çok ciddi bir atılım kaydettiğini ifade etti.

Başar Erdem: Sanayi, Mersin’in vazgeçilmez sektörü halini aldı

‘LİMAN AVANTAJINI İYİ KULLANIYORUZ’

Mersin’in gıda, tarım, lojistik gibi birçok sektörde ülke genelinde aktif rol oynadığını belirten Artika Catering Yönetim Kurulu Başkanı Başar Erdem, ‘Kent olarak güçlü bir limana sahip olmanın avantajını çok iyi kullanıyoruz. Mersin Limanı, kente yatırım yapmak isteyen yatırımcının navlun maliyetlerini çok aşağıya çekiyor. Bundan dolayı da özellikle yakın illerdeki yatırımcı yatırımlarını yavaş yavaş Mersin’e kaydırıyor’ dedi.

‘SANAYİDE BÜYÜK ATILIM YAPTIK’

Mersin’de yapımı tamamlanan ve devam eden OSB’ler ile birlikte istihdam ve ihracat rakamlarının çok ciddi artış sağladığını kaydeden Başar Erdem, ‘Kentin en gelişmiş OSB’si olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 4. Bölgenin çalışmaları tamamlanarak tahsis aşamasına gelindi. Tarsus OSB ve Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışmalarında ise sona yaklaşıldı. Bu OSB’lerin de hizmete girmesi ile birlikte Mersin’e yapılacak olan yatırımların daha da artacağını öngörüyorum. Yatırımlar ile birlikte hem kentimiz gelişim gösterecek, hem de kentin ekonomik rakamları üst seviyelere çıkacaktır. Sanayi Mersin için vazgeçilmez bir sektör halini almıştır’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386