Mersin'de hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı Mersin'de hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Menderes Mahallesinde, Uğur Mumcu Parkı içerisinde bulunan otizm evine gelen bireyler, sosyal etkileşimin yanında eğitici etkinliklerle de kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.
Daha önce çeşitli projelerle otizmli bireylere destek sunduklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Toplumun her kesimine hizmet sunmaya devam ediyoruz. Otizmli bireylerimize yönelik çalışmalarla Türkiye’de öncü belediye olmayı başardık. Otizm köyümüzün projesi tamamlandı, ilerleyen günlerde açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Daha önce belediyemizin desteğiyle çekilen otizmli Mert’in öyküsü, Uluslararası Kısa Film Festivalinde dereceye girdi. Bunun yanı sıra yıl içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek, otizmli bireylerimizin sesi olmayı sürdürüyoruz. Tüm bunların yanı sıra otizm evini ilçemizin en merkezi yerinde açarak, otizmli bireylerin yanında olduk. Otizm evimizi herkesin gelip görmesini istiyor, tüm Mersinimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sunduğu imkanlardan dolayı Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür eden Otizme Umut Derneği Başkanı Julide Güzel ise “Otizmli bir çocuk annesi olarak buranın açılmasına çok önem veriyorum. Tüm otizmli çocuklar buraya gelebilirler. Burada otizmli çocuklara eğitim planı yapabiliriz. Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’ın bizlere sunduğu bu imkanlardan tüm otizmli çocuklar ve annelerinin faydalanmasını amaçlıyoruz. Çocuklarımız burada vakit geçirirken, aileler rahatça oturarak bizlerle sohbet edebiler. Başkanımızın verdiği tüm imkanlardan Mezitli halkının faydalanmasını istiyoruz. Kapımız tüm engelli gruplarına açık. Otizm evimizde ayrıca küçük bir kafemiz var. Aileler burada zaman geçirirken çocuklarımız yiyecek istediklerinde ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Tüm herkesi Uğur Mumcu Parkı içerisindeki otizm evimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal