banner154

Mustafa Gültak’ı tanırım.!

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı yaklaşık 15 yıldır tanırım..

Beyefendi, yüreği geniş biridir.. Geçtiğimiz yıl belediyesinin havuz projesini eleştirdiğim bir yazı yazmıştım; birkaç gün sonra bir etkinlikte karşılaştık.. Her zamanki beyefendi tavrıyla yaklaşıp hal hatır sormuştu..

Ama hesap sormamıştı.!

Tipik siyasetçi modelinden çok uzak, Çukurova insanının sıcaklığını dibine kadar hissedebileceğiniz bir yapısı vardır.. Partilisi de sever partisizi de..

Yeter ki ‘tanısın’.!

Şimdi 2001 yılında kurulduktan 1 yıl sonra 2002 yılında iktidara gelen ve 19 yıldır tek başına iktidar olan AK Parti, Mersin merkezde ilk kez bir belediye başkanlığı kazanınca tabi rakipler gözlerine far tutulmuş tavşan gibi kalakaldılar..

Çünkü 20 Yıllık tarihinde AK Parti ilk kez Mersin’de merkezde bir belediye başkanlığı kazanmıştı..

Hal böyle olunca tabi ki Mustafa Gültak’ın siyasi başarısızlığını isteyen çok ciddi bir grup oluştu..

Çünkü Gültak, AK Parti’nin de Mersin’de var olduğunu, her an ‘Büyükşehir veya diğer alt belediyelerde söz sahibi olabileceğini’ ispat etmişti.. Mümkünse çokça yıpratmak gerekiyordu Gültak’ı..

Allah var muhalefet işini olağanın üstünde bir performans ile yapıyor; bizim Gültak Başkan’da arada sırada ‘Çukurovaca’ konuşunca muhalefetin işini kolaylaştırıyor..

‘Çukurovaca ne demek; yeni yeni icat çıkartma’ demeyin.. Türkiye’nin bir çok yerinde kimsenin anlamayacağı bir çok kelime Mersin, Adana, Hatay gibi bölgede çokça konuşulur.. Bir de diğer bölgelerde ‘aklından geçeni konuşmak’ vardır ama Çukurovalı ‘Yüreğinden geçeni konuşur’.!

Başkan yüreğinden geldiği gibi mikrofona çıkınca, muhalefette başını sonunu kestiği videolar ile Gültak’ı sık sık eleştirir oldu..

Videonun tamamını izlerseniz, ‘memleket, dünya’ kelimelerinin arasında saniyeler olduğunu göreceksiniz.. Öncesinde, sonrasında ne demek istediğini daha iyi anlayacaksınız..

Ben ne siyasetçiyim, ne de yandaşım.. Akdeniz Belediyesi’nde kafama yatmayan bir proje görürsem bu satırlardan daha önüce yaptığım gibi yine sonuna kadar eleştiririm..

Başkan Gültak siyasetten önce de, siyaset sırasında da insan sağlığının önemli br parçası olan ‘eczanecilik’ yapmaktadır.. İnsan sağlığının ne demek olduğunu bilir.. Münferit bir intihar vakası deyip geçmez.. Elinden geleni yapmaya çalışır; haberi olsa o intihar olmaz.!

Siyaseti, projeleri, partisini bilmem ama Başkan Gültak’ın yüreğine kefilim..

YORUM EKLE

banner366

banner367

banner357