Mersin'de öğrenciler karne heyecanı yaşadı Mersin'de öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Gerçekleştirilen törene Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin İdman Yurdu Başkanı Metin Saltık, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol katıldı. 

Mersin İdman Yurdu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bağış Kampanyası Komite Başkanı Murat Altındere, Mersin İdman Yurdu'nun kentin en önemli değerlerinden biri olduğunu belirterek, kentin takımına sahip çıkılması gerektiğini söyledi. 33 TL gibi bir bağış tutarının sembolik bir rakam olduğunu, Mersin halkının Mersin İdman Yurdu'na eskisi gibi pozitif yaklaşması ve taraftar ve kulübün arasındaki bağı yeniden güçlenmesi adına bir araç olabilmesi adına belirlenen bir rakam olduğunun altını çizdi. 

Altındere, " Mersin İdman Yurdu Mersin'in takımıdır ve Mersin için büyük bir değere sahiptir. Geçmiş yıllarda kentimizi Süper Lig'de başarı ile temsil eden ve adından söz ettirmeyi başaran, kentin tanıtımına da doğrudan katkı sağlayan bir değerdir. Mersin İdman Yurdu'nu yeniden 1. Lige, akabinde ise Süper Lige'e taşıma noktasında yaptığımız bu hamle ile kentimizin işvereninden işçisine, esnafından öğrencisine kadar herkesin katkı sağlayacağından şüphemiz yok. Burada öncelikli amacımız kulübe bir para girişi değil, kulüp ve halk arasında yeniden bağ kurulması amaçlanmıştır. 

Mersin'in dinamikleri ile bu takıma sahip çıkması gerekiyor, aksi takdirde Mersin İdman Yurdu'ndan başarı beklememiz mümkün değildir. Taşıma su ile değirmen hiçbir zaman dönmez. Bu bağlamda kentimizin Mersin İdman Yurdumuza sahip çıkacağına inancımız tamdır. Başta Mersin Valimiz Sn. Ali Hamza Pehlivan olmak üzere, tüm kent protokolüne, STK temsilcilerine ve basınımızın değerli temsilcilerine verdikleri destek için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Editör: Barış Köksal