www.cukurovaexpres.com İmtiyaz Sahibi Burak Karataş yazdı: MTSO’da hazine mi var.?

5 Kasım cumartesi günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meslek Komiteleri yani meclis üyeleri seçimleri var..

Akabinde Başkanlık, Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu seçimleri yapılacak.. Başkanlığa 4 aday var.. Hepsi birbirinden kıymetli insanlar..

Meclis üyeleri henüz seçilmediği için başkanlık yarışında ipi kimin göğüsleyeceği belli değil; fakat bu tür seçimlerde her zaman mevcut başkan bir adım önde olur.. Dolayısıyla Ayhan Kızıltan Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda, mevcut başkan Hamit İzol’da Meclis Başkanlığı’nda şu an bir adım önde gözüküyor.. Gruplarından çıkmaları halinde yönetim kurulu pazarlıkları bu iki isim üzerinde devam edecektir..

Fakat son 1 ay içerisinde seçim tarihinin yaklaşması ile birlikte Mersin’de sanki sanal bir savaş hali var.. Kapalı kapılar ardında herkes birbirine düşman oldu.. Bel altı saldırılar mı dersiniz, 1 oy için yaşanan tartışmalar mı.?

Herkes dostluğu, arkadaşlığı, akrabalığı bir tarafa bırakmış durumda.. Hatta bırakın dostluğu düşman kardeşler bile yan yana durabiliyor..

Hayatları boyunca savundukları düşüncelerin tam aksini düşünen insanlara, ‘denize düşen yılana sarılır’ misali sarılanı mı ararsın.? Yoksa geçmişi hiçe sayıp, ‘kazanmak’ uğruna doğrularından vazgeçeni mi.? Siyasi görüşüne küfür ettiği adamın koluna gireni mi.!

Bu fırtına beni endişelendiriyor.! Fırtına öncesi sessizlik değil bu, kıyametin gelişinin açık göstergesi.!

5 Kasım’da Mersin Fuar Alanı’nda neler yaşanacak bilmiyorum ama bu gidişatla hoş şeyler yaşanmayacağını tahmin edebiliyorum..

Yazık.! Gerçekten yazık.!

Evet bu seçimlere girmek herkesin en demokratik hakkı, fakat kırarak, dökerek, ‘Hep ben haklıyım’ diyerek değil.! Seçim kazanılır, kaybedilir ama insan kazanmak öyle kolay değil.. Gözümüzün önünde yılların dostlukları bozuluyor.!

Kaldı şurada 3-5 gün.. Herkes şapkasını önüne koysun ve iyi düşünsün.! Kim doğru, kimin yaptığı doğru.! Ve en önemlisi ‘Meclis Üyeliği’ için değer mi.?

Bir de birisi çıkıp anlatsın bana; Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘hazine’ var da bizim mi haberimiz yok.!

Ayhan Kızıltan: Kazanan Mersin olsun Ayhan Kızıltan: Kazanan Mersin olsun

Ne bu şiddet bu celal.!