Başkan Yılmaz: "Çoğunlukçu değil, çoğulcu bakmalıyız" Başkan Yılmaz: "Çoğunlukçu değil, çoğulcu bakmalıyız"

AK Parti 28. Dönem Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, Mezitli İlçe Başkanı Zafer Uslu ve partililerle birlikte gittiği Mezitli'nin yukarı mahallelerinde memleketlilerinden yoğun ilgi gördü. Sırasıyla Çevlik, Pelitkoyağı, Kuzucu ve Tol Mahallerine giden Kıratlı'yı mahalle muhtarları ve kalabalık bir grup karşılarken, çiçek ve yöresel ürünler ikram edildi.  Vatandaşların bayramını kutlayan Kıratlı, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada; siyaset yapmak için gelmediğini, önemli olanın Mezitli halkı olduğunu aktardı. 


Konuşmalarında; kendisinin de Mezitlili ve Yörük olduğunu anlatan Kıratlı, yüz yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Mersin Mezitlili olan birinin milletvekili olarak meclise gitme şansı olmadığını belirterek, "Şimdi Cumhurbaşkanımız, dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bize bu imkanı sundu. Ben Mezitliliyim, içinizden, sizden biriyim ve Yörüğüm. Her yerde söylüyorum; Yörüklüğümle de gurur duyuyorum. Mezitli'de, köylerde ne gibi sıkıntılar var çok iyi biliyorum çünkü ben de çiftçiyim. 'Muhtarım bir konum at da ziyarete gelelim' diyenlerden değilim. Mezitli'min her yerini karış karış biliyorum evelallah. Yaklaşık 25-30 yıldır telefon numaram aynı. Seçilip giden bazı milletvekilleri gibi önce başka numara, gidince başka numara kullanmam. Ben ilçe başkanlığı da yaptım. O zaman da telefonum aynıydı ve gece 3'lerde bile arandığımda bakıyor, sıkıntısı olana yardımcı olmaya çalışıyordum. İnşallah Ankara'ya gittiğimizde; tüm mahalle muhtarlarım buradan, ben ise Ankara'dan sıkıntılarımızı giderme anlamında çalışmalar yapacağız" dedi.
"BİZ DE EVLADIMIZA SAHİP ÇIKMA SÖZÜ VERİYORUZ"
Mezitli'den daha önce meclise milletvekili gönderememiş olmanın üzüntü ve eksikliğini yaşadıklarını belirten vatandaşlar, "İlk defa içimizden, Mezitli'mizden bir adayımız oldu. Biz de evladımıza sahip çıkma ve destekleme sözü veriyoruz" dediler ve Kıratlı'nın yanında olduklarını ifade ettiler.


"CUMHURİYETİMİZE KASTETMEYE KALKIŞANLARIN DİMDİK KARŞISINDA DURURUZ"
Tarihi bir seçime gidildiğinin altını çizen Ali Kıratlı, "Bu seçim, 'Yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz' diyenler ve onlarla saf tutanlarla, 'Cumhuriyeti koruyacak ve yücelteceğiz. Ülkemizi daha da yukarılara taşıyacağız' diyenlerin seçimi olacak. Takip ediyorsunuzdur; ülkemiz her alanda gelişim gösteriyor. Savunma sanayimiz hangi noktalara geldi. Kendi gemimizi, kendi uçağımızı, kendi mekiğimizi yapıyoruz artık. İHA'larımızı, SİHA'larımızı dünya kıskanıyor. Tüm bunlar dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir ve şuna inanın Cumhurbaşkanımızı da tüm dünya kıskanıyor. Biz, Cumhuriyetimize kastetmeye kalkışanların dimdik karşısında dururuz. Yörüklerden vatan haini çıkmaz. Yörüklerin dumanı asla sönmez. O yüzden 14 Mayıs günü sandığa gittiğinizde bunları düşünün" diye konuştu. 
Konuşmasının ardından Kıratlı, gittiği her mahalledeki vatandaşlarla tek tek bayramlaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.