MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu oldu MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu oldu

MEÜ ve Özbekistan’ın birçok üniversitesi arasında imzalanan protokoller çerçevesinde iş birliği faaliyetlerine yönelik, Taşkent Devlet Dünya Dilleri Üniversitesi’ni temsilen Dünya Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gulnoz Khalliyeva ve Yardımcısı Doç. Dr. Bahor Turayeva, MEÜ'yü ziyaret etti ve Rektör Erol Yaşar ile görüşme imkanı buldu. Görüşmede, birlikte gerçekleştirilebilecek bilimsel çalışmalar ve faaliyetler üzerinde duruldu. Bu doğrultuda Türk Devletleri Teşkilatı’nın almış olduğu ‘Ortak Alfabe’ çalışmaları kararı çerçevesinde faaliyetler gerçekleştirilmesi hususu ile ilgili yol haritası belirlendi.
Daha sonra Özbekistan’ın Perfect Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turg’unov Doniyor Mannopjanovich, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammadiev Ulug’bek Nasriddinovich, Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Djumabaeva Janar Muratbaevna ve Turizm Hizmetleri Bölümü Başkanı Egamberdiyeva Yulduz Xamroqulovna MEÜ'yü ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar ile görüşen heyet, karşılıklı akademik iş birliği alanları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Rektör Yaşar, MEÜ'nün uluslararası iş birlikleri doğrultusunda Türk dünyasına çok büyük önem atfettiğini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ziyaret çerçevesinde, MEÜ ile Özbekistan’ın Perfect Üniversitesi arasında ortak projeler üretilmesi amacıyla akademik iş birliği protokolü de imzalandı.

Editör: Barış Köksal