Temel kuyusunu düşen inşaat işçisinin kasığına demir saplandı Temel kuyusunu düşen inşaat işçisinin kasığına demir saplandı

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, zemin etüdü yaparak bozuk yolları düzeltip iyileştiren, sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştiren ekipler, bu kapsamda Akdeniz ilçesine bağlı Adanalıoğlu Mahallesi’nde yol çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Adanalıoğlu Mezarlığından- D-400 Karayolu arasında bulunan Süleyman Demirel Caddesinde 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, özellikle bölge halkı için önem taşıyan, geçim kaynağı seracılık olan ve Toptancı Sebze ve Meyve Haline ürünlerini götürürken üreticilerin zorlandığı yolu yeni bir görünüme ve konfora kavuşturdu. Yenilenen yol sayesinde hem ürünlerini daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde Toptancı Sebze ve Meyve Haline ulaştıran üreticiler, hem de konforlu bir yolda ulaşım sağlayan vatandaşlar aldıkları hizmetten oldukça memnun kaldılar.

“Şu an çok daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir yol oldu”
Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığında yol asfalt şefi Mehmet Onur Güner, Adanalıoğlu Mahallesi’nde Mezarlık ile D-400 Karayolu arasında 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışmasını tamamlayıp vatandaşın hizmetine sunduklarını belirtti. Adanalıoğlu Mahallesi’nde vatandaşların temel geçim kaynaklarının çiftçilik ve tarım olduğunu söyleyen Güner, vatandaşların talebi üzerine çok hızlı bir programla yol çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti. Güner, “Asfalt sermeden önce zemindeki bozuk yerlerin iyileştirmesi yapıldı. Daha sonrasında sağlı- sollu genişletebildiğimiz kadar yolu genişlettik. Burada çok fazla açık kanal da var. Bu kanallarda biriken dallar ve molozlar gibi kirlilikleri temizledik. Şu an çok daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir yol oldu” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ziraat mühendisi olması sebebiyle özellikle üreticilere, üretime ve tarıma büyük önem gösterdiğini belirten Güner, “Başkanımızın çiftçilikle, tarımla uğraşan vatandaşlara ne kadar destek olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz senelerde bu yolun devamı olan Adanalıoğlu’nun sahil kısmına Akdeniz Caddesinde 3 kilometrelik bir yolu da yenilemiştik. Kazanlı ile bağlantı yolu olan Şıh İbrahim Hekim Caddesini de yenilemiştik. Ekip olarak Kazanlı, Karacailyas, Adanalıoğlu bu bölgelerden hiç ayrılmadık. Tarımla uğraşan, insanların ürünlerini hale daha sağlıklı ulaştırmasını sağlayan yolları vatandaşların hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal