Mersin'de yolda yürüyen üniversiteli 3 genç kıza yabancı cisim atarak birinin yaralanmasına neden olan motosikletli 2 genç, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

18 Kasım Cuma akşamı merkez Mezitli ilçesi Yeni Mahalle'de meydana gelen olayda, kaldırımda yürüyen 3 genç kıza yaklaşan motosikletli 2 kişi, kızlara doğru yabancı bir cisim fırlatarak kaçtı. Atılan cisim 3 genç kızdan Hatice Aslan'ın gözüne isabet ederken, plakasız motosikletle gelen şüpheliler izlerini kaybettirdi. Cismin çarpmasıyla gözünden yaralanan Aslan, ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Olayın ardından zanlıların yakalanması için detaylı bir çalışma yapan Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bilal K. ile Ahmet K.'yi gözaltına aldı. Şahısların olayı 'Tiktok'taki balon atma chalange' oyunundan etkilenerek eğlence amaçlı yaptıklarını söyledikleri öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Hatice Aslan'ın Avukatları Sahra Düzgün Tucel ve Onur Özkan, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi;

"Mersin ili Yenimahalle Mahallesi'nde 18 Kasım'da, seyir halindeki motosikletten kaldırımda yürüyen 3 kız öğrenciye doğru fırlatılan içi, türü henüz belirlenemeyen sıvı dolu bir cismin gözüne isabet etmesi sonucu H. A.’nın yaralandığı olayla ilgili başlatılan soruşturmada, Mersin Emniyet mensubu memurların yapmış olduğu üstün çalışma neticesinde şüpheliler yakalanmışlardır. 23.11.2022 tarihinde savcı tarafından tutuklanma talepli olarak hakim huzuruna çıkarılan şüpheli şahıslar, sulh ceza hakimliğinin kararına göre tutuklanmıştır. 

Mersin'de 5 polisi yaralayan zanlı ölü olarak ele geçirildi Mersin'de 5 polisi yaralayan zanlı ölü olarak ele geçirildi

Mayıs 2022’de Ceza Muhakemesi Kanun’unda yapılan değişikliğe göre Kadına karşı işlenen kasten yaralama suçu katalog suç kapsamına alınmış. Soruşturmaya konu olay ilgili kanun değişikliğinin çok net uygulanması niteliğinde olmuştur. 

Mağdur kadının kendisi, saldırıya uğramış haliyle ve kendi imkanlarıyla ifade vermeye gitmiştir. Mağdurun tedavisi devam etmekle, bu aşamada herhangi bir ihmal olup olmadığı üzerinde durulması araştırılması gereken bir diğer husustur. Soruşturma devam etmekte olup şüphelilerin eylemlerine uyan en ağır ceza almaları için hukuk mücadelesine devam edilecektir. "