Mersin'de uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklama Mersin'de uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklama

Erdemli Belediyesi tarafından Dr. Devlet Bahçeli Meydanı'nda geçen kış mevsiminde kar yağışının az olması nedeniyle bir yıl ertelenen 'Kar Festivali'nin 4'üncüsü düzenlendi. Erdemli merkezine kar yağmaması nedeniyle, 35- 40 kilometre uzakta Toroslar'ın eteğinden yaklaşık 100 kamyonla ile 600 ton civarında kar taşındı. Dün başlayan ve bugünün sabahına kadar süren taşıma işleminin ardından festival alanında çocukların oyunu için kar hazır hale getirildi. Bugün festival alanına akın eden binlerce çocuk karla oynamanın tadını çıkardı. Aileler de kar topu oynayan, kardan adam yapan çocuklara eşlik ederek güzel bir gün geçirdi. Etkinlikte kurulan mangallarda sucuk ekmekler pişirilerek ikram edildi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Serdar Soydan ile Erdemli Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara'da etkinliği ziyaret edip ailelerle bir araya geldi, çocuklarla gökyüzüne balon bıraktı.
Karla buluşmanın keyfini yaşayan çocuklar, çok güzel bir gün geçirdiklerini, kar topu oynayıp kardan adam yaptıklarını dile getirdi.

"Çocuklarımız denizin kenarında karla buluşmanın hazzını yaşıyor"
İnsanların bir ve beraber olması için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini dile getiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Bunun en büyük göstergesini de bu tür programlarda net olarak anlıyoruz. Burada birlik ve beraberlik olmasaydı bu güzelliklere imza atamazdık. Şu anda Erdemli'nin, Mersin'in en hızlı gelişen ve büyüyen kenti olmasının da bunun en güzel örneği olduğunu düşünüyorum. Toroslar'dan kamyonlarla getirdiğimiz karı insanlarımızın kullanımına sunuyoruz. Kar görme imkanı olmayan gençler ve çocuklarımız denizin kenarında karla buluşmanın hazzını yaşıyor" dedi.

"7'den 77'ye partili partisiz herkes mutlu"
Etkinliğe katılan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Serdar Soydan ise, "Bizim Mersin'de görmek istediğimiz tablo tam da bu. 7'den 77'ye partili partisiz herkes mutlu, huzurlu güzel projelerle Mersin'imizi Türkiye'de yaşanabilir kentler sıralamasında ilk 5'te görmek adına ben ve ekip arkadaşlarım, adaylarımız var gücümüzle çalışacağız. İnşallah bugün burada gördüğümüz tabloyu Mersin'de 13 ilçemizde yaşayacağız. Festivallerimizle, hizmetlerimizle bir Mersin'le kucaklaşacağız" ifadelerini kullandı.
Çok güzel bir etkinlik olduğunu belirten Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara da, görevi devraldıklarında kendilerinin bu ve bir çok festivali sürdüreceklerini söyledi.

Editör: Barış Köksal