Mersin'de hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı Mersin'de hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, aktif yaşamı desteklemek ve insanları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleşen şölende katılımcılar, spor ile eğlenceyi birleştirmenin keyfini yaşadı. Bisiklet kullanımının ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların motorlu araçlar yerine alternatif ulaşım yöntemlerini tercih etmesinin amaçlandığı haftada, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hafta boyunca bilinçlendirici etkinlikler gerçekleştirildi.

Gün boyu süren şölende gençler doyasıya eğlendi
Şölene pateniyle birlikte katılan 8 yaşındaki Ayla Deniz, "Paten kaymayı çok seviyorum. Genellikle cumartesi ve pazar günleri buraya geliyorum. Vahap Seçer amcamıza, burayı yaptığı için teşekkür ediyoruz" dedi. 6 yıldır paten sporu ile ilgilenen Yusuf Acıağlı da, "Burada bize böyle bir etkinlik ve kendimizi gösterme imkanı sunduğu için, Vahap Seçer’e teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Yakın zamanda yapılacak olan Tarsus Yarı Maratonu’nda paten kategorisinin de yer alacak olmasının kendisi için çok önemli olduğunu belirten Acıağlı, "Vahap Seçer, kendisi de spora önem verdiği için maratonda paten kategorisini de açtı. Maratonda da yer alacağız. Bu bizim için bir mutluluk. Bu etkinlik için de tekrardan çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Bu tür etkinliklerin sporcular için oldukça faydalı olduğunu belirten Furkan Kıran ise, "Belediyemize buradan teşekkür ederiz. Bu gibi spor faaliyetleri, becerilerimizi geliştirmemize fazlasıyla yardımcı oluyor" dedi.

Editör: Barış Köksal