Mersin'de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli ziraat mühendisi Ç.D.'ye sözlü ve fiziksel cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla kadın şube müdürü H.C.'ye dava açıldı.

Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görev yapan Ç.D, Eylül 2020'de kadın müdürü H.C tarafından tacize uğradığını iddia ederek, kurum amirlerine şikayette bulundu. Ç.D. uğradığı tacizi ispatlayabilmek için, şube müdürünün odasına çağrıldığı zaman yapılan görüşmeleri de kaydetti. 

H.C. tarafından 'Cinsel hayatın nasıl gidiyor', 'Beni nasıl buluyorsun', 'Çok fazla cinsel tecrübem var, senden etkileniyorum' diyerek sözlü ve fiziki tacize maruz kaldığını belirten  Ç.D.'nin olayı kurum amirlerine şikayet etmesinin üzerine çözüm bulunacağı sözüyle 3 aylığına başka bir şubede görevlendirildi. 3 ay sonra tacize uğradığı şubeye dönen Ç.D., çözüm bulunmaması üzerine suç duyurusunda bulundu. Ç.D. daha sonra uzak bir ilçede görevlendirildi.

Mühendisin şikayeti üzerine savcılık tarafından düzenlenen iddianamede H.C. için cinsel taciz suçundan 5 yıl 3 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Bozdoğan, yaralı polisleri hastanede ziyaret etti Bozdoğan, yaralı polisleri hastanede ziyaret etti

Davanın ilk duruşmasına katılan sanık H.C. savunmasında iddiaları kabul etmedi.