Yüzde 25 kira artışı ne zamana kadar geçerli? Yüzde 25 kira artışı ne zamana kadar geçerli?

Bu çerçevede, belediyeye bağlı ilaçlama ekipleri, gündüz ve gece olmak üzere iki vardiya halinde çalışarak, sivrisinek ve diğer zararlıların yayılmasını önlemek için sahada aktif bir şekilde ilaçlama yapıyor. Ekipler, larva ve haşere ilaçlamasını gündüz saatlerinde, uçkun ilaçlamasını ise akşam saatlerinde ve sıcaklığın 22 derecenin üzerinde olduğu anlarda yapılıyor. Günlük ve anlık bir şekilde hava durumunu takip eden ekipler, aynı zamanda Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri ile de koordineli bir şekilde çalıştığı belirtildi. Vatandaşların talep ve isteklerini de göz önünde bulunduran ekipler, gelen ihbarlar doğrultusunda ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırıyor.

“Vatandaşlarımız rahat olsun bizler sahadayız”
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesinde ilaçlama birimi saha sorumlusu Bülent Gül, il genelinde 130 araçla gece ilaçlaması yapmaya başladıklarını vurgulayarak, “Havanın ısınması ve yaz şartlarının gelmesiyle sivrisinek sorunu için uçkun ve haşere ilaçlamasına başladık. Uçkun ilacının iş yapabilmesi için akşam hava sıcaklığının 22 derece üstüne çıkması gerekiyor. Akşam hava sıcaklığı 22 derecenin üstüne çıkmadığı takdirde ilacımız parçalama yapmayıp, molekülleri yere doğru inmektedir” ifadelerini kullandı.
Akşam hava sıcaklığını kontrol ederek gece ilaçlamasını sürdüreceklerini belirten Gül, “Gündüz zaten 12 ay boyunca devam eden larva ve haşere mücadelemiz, yaz aylarının başlamasıyla akşam uçkun mücadelemizde tam yol devam etmektedir. Vatandaşlarımız rahat olsun bizler sahadayız. Gerekli donanımımız, ekipmanımız, deneyimli personellerimiz var. Belli program dahilinde tüm ilçelerde ve tüm mahallelerde ilaçlamalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.
Vatandaşlara da seslenen Gül, “İlaçlama araçlarımız mahallelerinden geçerken geçici bir süre kapı ve pencereleri kapatmalarını rica ediyoruz. Çünkü ilacın etkisiyle sivrisinekler kaçışmaya ve evlerin içerisine hücum etmeye başlıyor. Araç sokaklardan geçip gidene kadar 5-10 dakika camlarımızı, kapılarımızı kapatırsak herhangi bir sıkıntı olmayacaktır” dedi.

Editör: Barış Köksal