Doğu Akdeniz için 'gök gürültülü sağanak' uyarısı Doğu Akdeniz için 'gök gürültülü sağanak' uyarısı

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Tarsus’a Değer Katanlar Kurulunun (TADEKA) desteğiyle açılan sergide, fotoğraf sanatçıları Ahmet Bağ, Fikriye Yıldırım, Lütfi Hasoğlu, Mehmet Rıfkı Alpkaya, Nurten Ertekin, Rıfat Gürbüz, Selda Cavaş, Selma Eser, Semra Karacan ve Selami Türk’ün çektiği 100 fotoğraf yer alıyor.

“Fotoğraf sanatçıları çok güzel eserler oluşturdu”
Serginin açılışında konuşan TADEKA üyesi Dr. Ali Cerrahoğlu, festivalde çok güzel anların yaşandığını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği ve Tarsus’a Değer Katanlar Kurulunun sivil inisiyatifiyle birlikte hazırladığı Tarsus Festivalinde çok değerli anlar yaşandı. Çok değerli konuklar oldu. Hem Tarsuslular, hem bölge halkı hem de çok uzaklardan çok değerli misafirlerimiz oldu. Bu güzel festivalin çok ilginç anlarını, güzel anlarını ölümsüzleştirmek için de bir grup fotoğraf sanatçısı çok güzel eserler oluşturdular” dedi.

“Tarsus Festivalini fotoğraflarla bir kez daha görüyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum”
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, festivalin büyük heyecan oluşturduğunu vurgulayarak, “Hepimizin bildiği gibi 2. Uluslararası Tarsus Festivalimiz çok büyük bir başarıyla ve görkemli bir şekilde geçmişti. Şimdi birkaç ay sonra o günleri tekrar hatırlamak, 10 değerli sanatçının 100 eseriyle, o güzelim Tarsus Festivalini bir kez daha görüyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Emek veren sanatçılarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın, sanatçının, sanat disiplinlerinin tamamının yanında olmaya söz verdiklerini ve bu anlamda da bu adımları atmaya devam ettiklerini kaydeden Özdülger, “Sizlerle bu yolculuğu yaptığımız için gerçekten keyfimiz yerinde. Çünkü Tarsus’a Değer Katanlar da bizim ayrı değerimiz, çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Barış Köksal