banner154

YOLCU GEMİSİ, MERSİN AÇIKLARINDA 30 SAAT MAHSUR KALDI

YOLCU VE 21 MÜRETTEBATIYLA 30 SAAT DENİZDE MAHSUR KALAN GEMİ, MERSİN'İN SİLİFKE İLÇESİNE BAĞLI TAŞUCU BELDESİNDEKİ SEKA LİMANINA 2 SAATTE YANAŞABİLDİ

YOLCU GEMİSİ, MERSİN AÇIKLARINDA 30 SAAT MAHSUR KALDI
KKTC'den dün yola çıkan yolcu ve yük gemisi, kötü hava şartları nedeniyle, 112 yolcu ve 21 mürettebatıyla 30 saat denizde mahsur kaldı. Gemi, Seka ve Gümrük Limanına ait römorkörlerle Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki Seka limanına 2 saatte yanaşabildi.
 
Edinilen bilgiye göre, Filo Denizcilik Şirketine ait Beşparmak isimli yolcu ve yük gemisi, dün saat 14.00'da Girne limanından Taşucu'na gelmek üzere yola çıktı. İçerisinde 112 yolcu, 21 mürettebat, 19 tır ve 7 otomobil bulunan gemi, fırtına nedeniyle Taşucu'ndaki limana yanaşamayınca Dana burnu mevkiinde demirlemek zorunda kaldı. Normal şartlarda 7 saat içerisinde KKTC'den Taşucu'ndaki limana yanaşması gereken gemi, 30 saat sonra yanaşabildi. Sahil Güvenlik ekipleri, gemideki yolculara ekmek ve ilaç yetiştirdi.
 
Geminin yanaşmasıyla inen yolcular, Girne'den çıktıklarında fırtınanın olmadığını, ancak gece Taşucu açıklarına geldiklerinde fırtınaya yakalanıp, limana yanaşamadıklarını kaydetti.
Gemi kaptanın tecrübeli olmasıyla büyük bir faciadan döndüklerini ifade eden yolcular, "Kaptanımız sayesinde gemimiz ve bizler zarar görmeden geç saatlerde de olsa geldik. Gemide mahsur kaldığımız süre içerisinde personeller bizim her türlü ihtiyacımızı karşıladılar. 7 saatte gelmemiz gerekirdi ama 30 saatte gelebildik. Zamanın geç olması önemli değil, sağ salim limana gelebilmemizdi. Kaptanımız da bunu tecrübesiyle gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz" dediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386