banner154

ÖZCAN CAN: MERSİN YATIRIM CENNETİ

Mersin’de turizm ve inşaat sektörlerinde yatırımları bulunan MTSO 14. Grup Komite Başkanı Özcan Can, Mersin’in tüm sektörlerde tam bir yatırım cenneti olduğunu kaydetti.

ÖZCAN CAN: MERSİN YATIRIM CENNETİ

Mersin’de başta turizm ve sağlık olmak üzere tüm sektörlerde ciddi boşluklar olduğunun altını çizen Özcan Can, ‘Kentimiz turizm açısından bakir, sağlık sektörü açısından da yetersiz bir kent. Bununla birlikte tarım alanlarımız da oldukça fazla ve işlenmiş tarım açısından bakir bir kentiz. Sanayi yatırımlarında ise son yıllarda hızlı bir ivme yakalansa da halen mevcut sanayi alanları kentimiz için yeterli gözükmüyor. Bu konuda özellikle son 10 yıl içerisinde müthiş bir yükseliş kaydedilerek sanayi yatırımları teknolojiye ayak uydurdu. Bu da kentimizin ihracat rakamlarına ciddi bir artış sağladı. Fakat yeni sanayi alanlarının da yatırımcı ile buluşturulması şart’ dedi.

Mersin’in genel olarak analiz edildiğinde her sektörde mutlaka yenilikçi yatırımlara ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Özcan Can, ‘Bugün kent merkezinde marina ve avmlerin dışında gidilebilecek çok fazla bir seçenek yok. Bununla birlikte 321 KM ile Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip olmamıza rağmen yeterli turizm yatırımına da sahip değiliz. Önümüzdeki süreçte hizmete girecek olan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılışı sonrasında Mersin’in topyekun bir hamle yaparak bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380