banner154

MİY’DE KONGREYE DOĞRU

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdman Yurdu'nun Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, 4 Şubat'ta yapılacak olan genel kurulda yeniden göreve talip olduğunu söyledi.

MİY’DE KONGREYE DOĞRU
Kahramanlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl önce çok zor şartlarda devraldıkları Mersin İdman Yurdu'nu bugün Süper Lig'e taşıdıklarını belirtti. Buralara gelirken çok çalıştıklarını, çok mücadele ettiklerini kaydeden Kahramanlı, "Bunlar kolay olmadı. Hem maddi hem manevi olarak çok şeyimizi verdik, her şeyimizi ortaya koyduk. Hiçbir zaman olumsuz bir şey düşünmedik. Gece gündüz yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte çalıştık. Bugün bu kulübün bu noktaya gelmesinde destek veren başta Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Bugün Mersin kenti takımı ile bütünleşmiştir. Mersin daha önce terör olayları ile anılıyordu, ama Mersin İdman Yurdu Süper Lig'e çıktıktan sonra şimdi bu takım konuşuluyor. Biz göreve geldiğimizde kulübün maddi anlamda hiçbir şeyi yoktu, ama bugün bu kulübün maddi hiçbir sıkıntısı yok. Şu anda bu takım kentiyle, taraftarıyla, basınıyla, yönetimiyle, futbolcusu ve hocasıyla, bütünleşmiş birleşmiştir. Bunlar kolay olmadı, çok çalıştık, çok mücadele ettik" dedi.
 
4 Şubat tarihinde yapılacak olan Mersin İdman Yurdu Kulübü'nün kongresinde, uygun görüldüğü taktirde yeniden başkanlığa aday olduğunu ifade eden Kahramanlı, "Benim yapacak daha çok işim var. Bu kulübün kuruluşundan bu yana 86 yıl geçmiş, bu kadar sürede hiçbir yere bir çivi dahi çakılmamış. Mersin, büyük bir şehir ve Mersin İdman Yurdu'da büyük bir kulüp, geçmişi olan bir kulüp. Hiç kimsenin bu kulübü küçümsememesi lazım. Hakikaten bu kulüp çok köklü ve geçmişi başarılarla dolu bir kulüptür. Biz bu kulübü
29 yıl sonra şampiyon yaparak Süper Lig'e çıkardık. Bu takım şu an stadyumu ile ışıklandırması ile otobüsü ile mağazası ile bugün kenti ile bütünleşmiş bir kulüptür" diye konuştu.
 
Şu anda Mersin İdman Yurdu Kulübü'nün başkanı olduğunu ve genel kurulda yeniden başkanlığa aday olacağını yineleyen Kahramanlı, şöyle devam etti; "Bize katkı sağlayacak, bizler gibi çalışacak, bizlerden daha iyi hizmet edecek insanlar varsa tabi ki onları da aramıza alırız ve 'hodri meydan, alın siz götürün' deriz. Biz her şeye hazırız. Ben bugüne kadar kendim için hiçbir şey istemedim ve buna da ihtiyacım yok. Ben 33 senedir bu şehirde yaşayan, hizmet eden, bu şehre yatırım yapan bir iş adamıyım. Hala da bu niyetle ve bu heyecanla bakıyorum. Ben bugün Mersin'e hizmet ediyorum, benim burada hiçbir beklentim, hiçbir düşüncem yok. Benim devletle işim olmaz, ihalelerle işim olmaz. Benim işim insanlara hizmet etmek. Bugün eğer işimi, gücümü, ailemi, çoluğumu, çocuğumu bırakıp Mersin'e hizmet ediyorsam, herkesin dönüp buna bakması, taktir etmesi ve sahiplenmesi lazım. Bu şehirde yaşıyorsanız, bu şehirde kazanıyorsanız, bu şehirde çoluk çocuğunuz okuyorsa bu kente katkınız olması lazım. Ben 3 yıldır her şeyimi
bu kulüp için ortaya koydum. Herkesin bu çatı altında birleşmesi lazım. Bu şehir bizim. Bugün Türkiye'de herkes Mersin İdman Yurdu'nu konuşuyor.Bu nedenle herkes Mersin İdman Yurdu'na sahip çıksın. Bizim işimiz bitmedi, daha çok işimiz var. Bir takımın alt yapısı olması gerekir. Mersin İdman Yurdu 29 yıl sonra Süper Lig'e çıkmış ama kendisine ait bir tesisi yok, alt yapısı yok. Şimdi bizim amacımız bu takımı alt yapıya kavuşturmak. Mersin'in buna ihtiyacı var."
 
"MERSİN İDMAN YURDU BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSUR OLMUŞTUR"
Bugün Mersin'de daha önce polise taş atan çocukların artık Mersin İdman Yurdu'nun formasını giydiğini ve olayların yaşandığı mahallelerde artık Mersin İdman Yurdu'nun adını taşıyan taraftar derneklerinin yer aldığını dile getiren Kahramanlı, "Spor birleştiricidir. Küslükler sporla ortadan kalkacak. Bu şehrin buna ihtiyacı var. O mahallelerde boş gezen çocuklarımızı alt yapımızda sporla buluşturacağız, onları sahipleneceğiz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386