banner154

MİY yönetimi hedeflerini açıkladı

ALİ KAHRAMANLI: ŞİMDİ BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI

MİY yönetimi hedeflerini açıkladı
Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, çok zor şartlarda devraldıkları kulübü 29 yıl sonra Süper Lig'e taşıdıklarını belirterek, bundan sonraki hedeflerinin alt yapıyı güçlendirmek ve 86 yıllık tarihinde ilk kez kendi tesislerine kavuşturmak olacağını söyledi.
 
Kahramanlı, 4 Şubat tarihinde yapılan genel kurul sonra oluşan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mersin basını ile bir araya geldi. Yeni yönetim kurulu üyelerinin tanıtıldığı toplantıda konuşan Kahramanlı, Mersin tarihinde ilk kez çok katılımlı, tek ses ve tek yürek olan bir genel kurul yapıldığını belirtti. Genel kurul sonrası yeniden göreve geldiklerini ve bu görevin ne kadar ağır olduğunun farkında olduklarını vurgulayan Kahramanlı, yeni oluşan yönetim kurulu ile birlikte bu ağır ve zor görevi başarı ile sürdüreceklerine inandığını kaydetti. Süper Lig'deki 18 kulüp arasında Fenerbahçe'nin dışında en güçlü yönetime sahip olduklarını savunan Kahramanlı, "Bu yönetim kurulu ile birlikte daha yapacak çok işimiz var. 29 yıl sonra Mersin İdman Yurdu'nu Süper Lig'e çıkmasını sağladık. Bu hakikaten Mersin'in başarısıdır. Kazanan Mersin olmuştur. Biz bunu yaparken çok çalıştık, çok mücadele ettik. Elimizden geleni hiçbir beklentimiz olmadan ortaya koyduk. Görevimizi en iyi şekilde yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Bugüne kadar Mersin basınından da büyük destek gördüklerini ifade eden Kahramanlı, zaman zaman eleştiriler de olduğunu hatırlatarak, "Tabi ki eleştiri olmalı, eleştiri olmazsa başarı da olmaz. Bundan sonra da basının desteğine ihtiyacımız var. Hepimiz Mersin'e hizmet ediyoruz. Mersin'in buna ihtiyacı vardı. Bugün Mersin 29 yıl sonra Süper Lig'de. Bunun kıymetini çok iyi bilmek gerek. Biz buralara kolay gelmedik, çok zor şartlarda geldik. Hakikaten zor bir görevin başındayız. İnşallah bundan sonra da bu zor görevi başaracağız. Ben, yönetim kurulu arkadaşlarıma güveniyorum. Birlik ve beraberlik olduğu sürece başarılamayacak hiçbir şey yok" diye konuştu.
 
"MERSİN İDMAN YURDU'NU 86 YILLIK TARİHİNDE İLK KEZ KENDİ TESİSİ İLE BULUŞTURACAĞIZ"
Yönetim olarak bundan sonraki ilk hedeflerinin alt yapı çalışmaları olacağını vurgulayan Kahramanlı, alt yapı olmadan hiçbir şeyin olamayacağını dile getirerek şöyle devam etti; "Bizim alt yapıyı çok hızlı bir şekilde kurmamız gerekiyor. Kendi futbolcumuzu yetiştireceğiz. Kendi futbolcumuzu Mersin İdman Yurdu'na kazandırmadığımız taktirde, yapılanların hiç bir anlamı yok. Bunları yapacağız, yapmak zorundayız. Her şeyden önce tesis, tesis olmazsa hiçbir şey olmaz. Bizim bundan sonraki hedefimiz tesisin
bir an önce temelini atıp ve inşallah Mersin İdman Yurdu'nu 86 yıl sonra tesisine kavuşturmak olacak. Bu tesisi de bu yıl içinde atıp bitireceğiz. Bu olmazsa olmazımız. Tesis sayesinde futbolcumuza da bir güven gelecek ve moral olacaktır. Tesisi çok kısa sürede Mersin İdman Yurdu'na kazandıracağız."
 
Göreve geldiklerinde Mersin İdman Yurdu'nun hiçbir şeyinin bulunmadığını, sadece adının olduğunu belirten Kahramanlı, ama bugün herkesin Mersin İdman Yurdu'nu konuştuğunu ifade ederek, "Herkes Mersin İdman Yurdu çatısı altında birleşmiş ve güç birliği oluşmuş durumda. Bu çok önemli bizim için. Daha önce Mersin'e dışardan bakıldığında her gün olay olan bir şehir görüntüsü vardı, ama bugün bakıyorsunuz ki Mersin İdman Yurdu konuşuluyor. Bunlar bizim için önemli. Bunlar kolay olmadı. Bu konuda bize destek
veren herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, hep yanımızda oldu. Kendisi şunu söylüyordu hep; 'pazara kadar değil mezara kadar Mersin İdman Yurduluyum' diyordu. Biz de Sayın Bakanımın dediği gibi, o görevde olduğu sürece pazara kadar değil mezara kadar onunla birlikte olacağız. Çünkü bizi sahiplendi, yanımızda oldu. Biz herkesten bu desteği bekliyoruz" dedi.
 
Şu an takımın zor bir dönemden geçtiğini de kaydeden Kahramanlı, ama herkesin Mersin İdman Yurdu'nun güçlü bir kadroya sahip olduğuna, güçlü bir yönetimi ve iyi bir hocası olduğuna inanması gerektiğini belirtti. Bu sıkıntılı dönemi de en kısa zamanda atlatacaklarına inandığını kaydeden Kahramanlı, "Bizim şu an en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bir dönem. O yüzden kenetlenmek durumundayız. Şu anda Süper Lig takımları arasında en az borcu olan kulübüz. İyi bir kadro kurarken kulübümüzü de fazla borca sokmadık. İlk devre ligi iyi bir yerde kapattık. Ama ikinci yarıda bir takım sıkıntılar oldu. Sakatlıklar, eksiklikler performansımızı düşürdü. Ama bu hafta itibariyle sakatlıklarımızın büyük bölümü iyileşti. Ben Yahıa tekrar takıma dönüyor. Nobre'nin sakatlığı düzeldi. Kadromuzu yüzde 99 oranında tamamladık. İnşallah bundan sonraki maçlarımızı kazanıp durumumuzu düzelteceğiz" diye konuştu.
 
Kahramanlı, bundan sonra da herkesi, bütün kesimleri Mersin İdman Yurdu'na destek çıkmaya çağırırken, ekonomik olarak ne kadar güçlü olurlarsa, o kadar da güzel şeyler yapacaklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386