banner154

MEZİTLİ’DE AB TOPLANTISI

Mersin İl Özel İdaresi Proje Sorumlusu Sait Koralp Özkut, Avrupa Birliği (AB) fonları için proje yazmanın, “Ben bu parayı en iyi harcarım yarışmasına” katılmak anlamına geldiğini belirterek, her projeye mutlaka bir fon bulunabileceğini söyledi.

MEZİTLİ’DE AB TOPLANTISI
Mersin merkez ilçe Mezitli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ‘İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor’ programı kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Mezitli Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Mersin İl Özel İdaresi Proje Sorumlusu Sait Koralp Özkut, kurum müdürleri, okul müdürleri ve Kaymakamlık proje personeli katıldı.
 
Özellikle AB fonlarından yararlanabilmek için proje hazırlamanın kriterlerinin anlatıldığı toplantıda sunum yapan İl Özel İdaresi Proje Sorumlusu Özkut, kurumların proje hazırlayan görevlilerine başvurulabilecek fonlar hakkında genel bilgiler verdi. Her projeye mutlaka bir fon bulunabileceğine işaret eden Özkut, “Önemli olan neyi, nerede bulacağını iyi bilmek ve iyi proje hazırlamak konusunda iddialı olmaktır. Proje yazmak, ‘ben bu parayı en iyi harcarım yarışmasına’ katılmak ve projenin her aşamasında iddialı olmak anlamına gelir” dedi.
Proje için doldurulacak olan formların içeriğini de değinen Özkut, katılımcılara projelere hibe sağlayan fonlar ile ilgili bilgiler verdi.
Toplantıda daha sonra yerelin proje kabiliyetini görmek için Mezitli’de uygulanmış kimi projelere ait sunumlar paylaşıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386