banner154

MERSİN’DE 34. CADDE SEFERBERLİĞİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 2013 Akdeniz Oyunları için inşa edilecek olan tesislerin yol bağlantılarının zamanından önce bitirileceğini söyledi.

MERSİN’DE 34. CADDE SEFERBERLİĞİ
Özcan, 2013 Akdeniz Oyunları için inşa edilecek stadyumun bağlantı yolu olan 34. caddede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Özcan, merkez Yenişehir ilçesi sınırları içinde yer alan ve 34. cadde olarak bilinen caddenin çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, 2013 Akdeniz Oyunları'nda en çok kullanılacak olan yolun 35 metre genişliğindeki bu yol olacağını söyledi. 34. caddenin Yenişehir Fuar Alanı'ndan başlayarak kuzeye doğru geldiğini ve otobandan bir kavşakla stadyuma bağlandığını kaydeden Özcan, “Bu yolun hemen batısında ise üniversitenin içerisindeki sporcuların kalacağı binalara bağlanan bir yol yapımı gerçekleştirilmektedir” dedi. Bu yolların 7-8 ay gibi bir zaman içinde tamamlanacağını ve Akdeniz Oyunları'na yetiştirileceğini ifade eden Özcan, “Geçen hafta yapılan olağanüstü meclis toplantısında bu cadde ile ilgili imar çalışmaları yapıldı ve 5000'lik planlar çıkartıldı. Son olarak kamulaştırma çalışmaları yapılacak” diye konuştu.
 
Akdeniz Oyunları'nda kullanılacak olan stadyuma bağlanması gereken 3 önemli caddenin çalışmalarının büyük bir hızla Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini belirten Özcan, şöyle devam etti; “34. cadde, Akdeniz Oyunları bittikten sonra da kullanılacak çok önemli bir cadde konumundadır. Çünkü bu yol aynı zamanda otobanı Mersin merkeze bağlayacak olan bir giriş olacaktır. Kuyuluk, Gözne ve Serbest Bölge girişinden sonra 34. cadde, Mersin'e otobandan 4. giriş yolu olacaktır.”
 
Daha sonra 2. Çevre Yolu'nun devamı niteliğinde olacak olan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Özcan, “6.5 kilometre uzunluğundaki bu yol çalışmasına 6-7 aydır devam ediyoruz. Yolun kanalizasyon ile yağmur suyu çalışmaları tamamlanmış ve stabilize noktasına gelinmiş durumda. Söz konusu yol Yenişehir ile Mezitli'yi birbirine bağlayacak ve Soli kavşağına kadar devam edecek” ifadelerini kullandı. Özcan, Mezitli için hayati önem taşıyan 2. Çevre Yolu'nun devamı niteliğindeki bu yolun tamamlanmasıyla, yapılaşmaların da hız kazanacağını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386