banner154

Mersin İdman Yurdu’na yeni yönetim

Süper Toto Süper Lig kulüplerinden Mersin İdman Yurdu'nun olağan kongresinde, kullanılan 194 oyun tamamını alan Ali Kahramanlı, yeniden kulüp başkanlığına seçildi.

Mersin İdman Yurdu’na yeni yönetim
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen kongreye Vali Hasan Basri Güzeloğlu, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Teknik Direktör Nurullah Sağlam, oda başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileriyle çok sayıda davetli ve delege katıldı.
 
Mersin İdman Yurdu'nun başarı öyküsünün anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan kongre, Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı'nın konuşması ile devam etti. 2009-2010 sezonunda bu göreve gelirken, bunu isteyerek değil eski devlet bakanlarından Kürşad Tüzmen'in isteği ile kabul ettiğini belirten Kahramanlı, "Bu görevin ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu çok iyi biliyordum. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu görevi aldığımızda bu takım 2. Lig B Grubu'nda mücadele ediyordu. Oradan Bank Asya 1. Lig'e çıkardık ve ilk sezon son maçımıza kadar neredeyse küme düşüyorduk. Özellikle burada taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum, bize inandılar, güvendiler. O son maçta buradan Ankara'ya 80 otobüs kaldırdık ve taraftarlarımızı bu maça götürdük. O Hacettepe maçını kazandık ve kümede kaldık" dedi.
 
Sonraki sezonda büyük bir özveri örneği göstererek yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatan Kahramanlı, 2010-2011 sezonunda Nurullah Sağlam'ı takımın başına getirdiklerini kaydederek, "Hocamız geldikten sonra gece gündüz demedik çalıştık, mücadele ettik, hep birlikte Mersin İdman Yurdu'nu 29 yıl sonra Süper Lig'e çıkardık. Allah bize bunu nasip etti. Sezon başında kimse bizim Süper Lig'e çıkacağımıza inanmıyordu. Ama biz yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte, teknik heyetimizle ve futbolcumuzla buna inandık ve başardık. Gelinen noktada Mersin İdman Yurdu, 29 yıl aranın ardından Süper Lig'de mücadele ediyor. Burada önemli olan takım olmaktır. Burada kazanan Mersin ve Mersin İdman Yurdu'dur. İlimiz ve takımımız için ne gerekiyorsa elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bizlere bugüne kadar hep destek olan, maçlardan önce yanımıza gelip 'bir isteğiniz var mı?' diyerek bizi motive eden Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu'na da çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
"YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR"
Bugüne kadar verdikleri sözlerin tamamını yerine getirdiklerini vurgulayan Kahramanlı, bundan sonra da getireceklerini ifade ederek şöyle devam etti; "Burada kazanan Mersin olmuştur. Biz kendimiz için bugüne kadar hiçbir şey istemedik. Hiçbir beklentim yok, hiçbir beklenti içinde de değilim. Bizim amacımız, bizim beklentimiz, yıllardır Mersin'de özlemini çekmiş olduğumuz Süper Lig'di. Bunu da çok şükür başardık. İşimiz bitmedi, daha yapacak çok işimiz var. Mersin İdman Yurdu'nun bir asansör takım olacağını söylüyorlardı. Ama ben buradan şunu belirtmek istiyorum; hiçbir zaman Mersin İdman Yurdu asansör takım olmayacaktır. Biz hedefi olan bir kulübüz. Hedefi olan yöneticileriz. Şimdi sırada bu kulübe bir alt yapı kazandırmak var. Bundan sonraki amacımız bu olacak ve bu kulübe tesis kazandıracağız. Bu tesislerde takımımızın alt yapısını oluşturacağız. Biz Mersin İdman Yurdu için maddi manevi ne gerekiyorsa, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bizim asıl işimiz
bundan sonra başlıyor. 87 yıllık bu kulübü tesisine ve alt yapısına kavuşturacağız."
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan da Mersin İdman Yurdu'nu bugünkü konuma taşıyan Ali Kahramanlı ve yönetimine teşekkür ederek, altyapıya önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Özcan, sporun birleştirici bir unsur olduğuna dikkat çekerek, Mersin'in bir spor kenti olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.
 
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, bu gibi görevlerin bir gönül ve fedakarlık işi olduğunu dile getirerek, "Spor kulübü yöneticiliği zamanından, işinden ve ailesinden fedakarlık yapmak demektir. Bunu yapanlar da her zaman takdirle anılması gerekenlerdir. Bu nedenle yöneticisine, futbolcusuna, taraftarlarına ve başkanına, katkı veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
Sporun, genel anlamda dünyanın her köşesinde birleştiren, heyecan yaratan bir olgu olduğunu ifade eden Güzeloğlu, "Bunun ötesi de sadece spor değil kentleri tanıtan, temsil eden, taşıyan ve büyüklüğünü anlatan alan ve daldır. Sadece spor anlamında da değil, ekonomik yararlarıyla da öne çıkan bir alandır" diye konuştu.
 
Mersin İdman Yurdu'nun şu anda hak ettiği Süper Lig'de yer aldığını anımsatan Güzeloğlu, şöyle konuştu:  "Ancak Mersin, daha ötesini hak edecek bir şehir kimliğinde. Nihai hedef Mersin'in, Türkiye'de ekonomik, sosyal ve toplumsal alanında bulunduğu yer düzeyinde temsil edilmesidir. Bu da ilk 5'ten aşağı değildir. Çünkü Mersin, ülkenin ilk 5 kenti arasında yer alan bir şehirdir. Mersin İdman Yurdu, bunu gerçekleştirdiği için bir dinamiktir. Galibiyeti ile tüm kentin sevindiği bir kavram ve takımdır. Bu duyguyu bizlere yaşattığı için başkanımız Ali Kahramanlı ve yönetimine, bu başarının teknik düzeyde hem hazırlayıcısı hem de sağlayıcısı ismi gibi sağlam ve adam gib adam olan Nurullah Sağlam'a teşekkür ediyorum. Nurullah Sağlam, Türk sporunun yetiştirdiği bilgili bir spor insanıdır. Kendisiyle burada tanıştık. Kentin tüm dinamikleri olarak kendisine güveniyorum. Sonuca değil geleceğe odaklı bir bakış açısını taşıyoruz. Doğru yoldayız. Sonuçlara bakarak kısa dönemli sevinebilir üzülebilirsiniz. Ama endişe etmemeniz gerekmektedir. Mersin çok büyük yatırımların, çalışmaların kenti. Her alanda yoluna devam etmektedir. Daha güzel bir geleceği doğru yol alıyoruz. Bu yolculuk çok güzel bir sonuçla buluşacaktır. 2013'te Türkiye'nin en güzel stadyumlarından birinde Mersin İdman Yurdu'nu izleyeceğiz. Ölçü kendimiz, hedefimiz kendimiz ve yapabileceğimizdir. Bu düşünce içerinde hareket ediyoruz."
 
Konuşmaların ardından yönetim kurulu raporları okunarak oylandıktan sonra seçimlere geçildi. 553 delegenin bulunduğu Mersin İdman Yurdu'nun kongresinde 194 kişi oy kullandı. Tek liste ile gidilen seçimlerde Ali Kahramanlı, kullanılan oyun tamamını alarak yeniden Kulüp Başkanlığı'na seçildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386