banner154

KÖYDEKİ MİNİKLERİN RENKLİ DÜNYASI

PROJE KAPSAMINDA 25 ANAOKULUNUN BAKIM VE ONARIMI YAPILIP DONATILACAK, 300 ANASINIFI ÖĞRENCİSİNİN İHTİYACI KARŞILANACAK

KÖYDEKİ MİNİKLERİN RENKLİ DÜNYASI
Mersin’in Erdemli ilçesinde, Mersin Valiliği’nin Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında destek kazanan “Köydeki Miniklerin Renkli Dünyası” projesinin tanıtım toplantısı köy muhtarları ile öğretmen ve idarecilerin katılımıyla yapıldı. Mersin Valiliği koordinasyonunda Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek toplam bütçesi 108 bin 50 TL’lik 9 aylık proje, Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse ediliyor.
 
Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, "Eğitim içerisindeki bütün bireylere olduğu gibi okul öncesindeki çocuklarımıza da vatan, millet, bayrak, aile, insan sevgisi gibi değerlerimizi aşılayarak birbirleriyle iyi iletişim kuran, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmek için çaba sarfetmeliyiz. Tanıtımı yapılan projemizin temel amacı da budur" dedi.
 
Projeyle birlikte 25 anaokulunun bakım ve onarımının yapılacağını ifade eden Metin, “Bu sınıfların donatımları karşılanacak, 300 anasınıfı öğrencisinin ihtiyaçları karşılanacak. İlçemizdeki istatistiklere şöyle bir baktığımızda, ilçe merkezimizde 3 tane ana sınıfı, ilköğretim okullarımızın bünyesinde de 119 sınıfta, 3 yaş gurubunda 198 öğrencimizin olduğu, 4 yaş gurubunda bin 658 öğrencinin olduğu, 5 yaş gurubunda da 2 bin 514 öğrencinin olduğunu görüyoruz. Bu projenin Erdemli için hayırlı olmasını, hedeflere ulaşılmasını diliyorum” diye konuştu.
 
Proje Koordinatörü Tayfun Giray Sümer ise projenin hedefleri ile ilgili bilgiler aktararak, “Bu projeyle çocuklarımız ilköğretime hazır hale gelecek, sosyo-ekonomik açıdan durumu iyi olan çocuklarla iyi olmayan çocuklar arasındaki farklılıklar minimum düzeye indirilmiş olacaktır” dedi.
 
Toplantının ikinci bölümünde ise proje ile ilgili sorular yanıtlandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386