banner154

Kadın çiftçilere ev ekonomisi eğitimi

Silifke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçede tarım alanlarında çalışan kadınlara yönelik ev ekonomisi eğitimi veriliyor.

Kadın çiftçilere ev ekonomisi eğitimi
Bu kapsamda Uşakpınarı, Demircili, Yenibahçe, Canbazlı, İmamlı, Hüseyinler, Evkafçiftliği, Akdere, Işıklı, Atayurt, Gündüzler köylerinde kadın çiftçilere, turşu, reçel, keçiboynuzu pekmezi yapımı, çocuk bakımı ve beslenmesi konularında eğitim verildi.
 
Silifke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarından Ev Ekonomisti Fadime Özmen tarafından verilen eğitimlere katılan kadın çiftçiler kendilerine teorik ve pratik verilen eğitimlerin çok faydalı olduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti
Silifke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Gün yaptığı açıklamada, "Kadınlarımızın eğitim açığını kapatmak için köylerde yaptığımız toplantılarla onları eğitiyoruz ve köylerden gelen talepler doğrultusunda da eğitimlerimize devam ediyoruz. Geçen yıl yapılan Kadın çiftçiler bilgi ve proje yarışmasında da Mersin il finalini ilçemizden bir kadın çiftçimizin kazanması da bizi ayrıca çok memnun etmiştir" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386