banner154

Huzurevi’nde ‘huzur’ sohbetleri

Erdemli Müftülüğü ile Huzurevi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek “Huzur Sohbetleri” etkinliğinin ilki başladı.

Huzurevi’nde ‘huzur’ sohbetleri
Erdemli Huzurevi’ndeki “Huzur Sohbetleri”nin ilkinde konuşan Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, yaşlılara hürmette kusur etmemek gerektiğini belirterek, “Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır. Yaşlılarımızı en iyi şekilde ağırlamak ve yaşatmak en önemli görevlerimizin başında gelmektedir. Şu iyi bilinmelidir ki, yaşlılarımızın hayat tecrübesinden mutlaka istifade edilmelidir. Bu tecrübenin ne karşılığı vardır ne de karşılığı ödenebilir” dedi.
 
Müftülük olarak her ay huzurevinde “Huzur Sohbetleri” adıyla toplantılar düzenleyeceklerini ifade eden Erdemli İlçe Müftüsü Mustafa Topal da, “Yaşlılarımız bizim milli arşivimizdir. Yaşlılarımız toplumumuzun şaşmaz hafızasıdır. Yaşlılarımız hayat tecrübelerinin genç nesillere aktarıcılarıdır. Bundan dolayı hem devlet olarak, hem de millet olarak yaşlılarımıza çok büyük kıymet vermek zorundayız. Bu hem dini hem de milli görevimizdir” diye konuştu.
Topal, “Büyüklerimizin her biri birer arşiv olduğu kadar, milli hafıza olduğu kadar, hayat tecrübesi olduğu kadar, tarihi aktarıcılarımızdır. Bir nevi milletimizin canlı tarihidirler. 50-60 sene evvelimizi, günümüzle birleştirip, yarınımızı daha güzel yaşayabilmemiz için büyüklerimizin tecrübesine çok ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
 
Son birkaç haftada huzurevinde farklı aktiviteler gerçekleştirildiğini ve bunun neticesinde yaşlıların yalnızlık çekmediklerini ifade eden Huzurevi Müdürü Tevfik Kılınç ise, “Yaşlılarımızın yüzünün gülmesi her şeye değer. Onları neşelendirecek sevindirecek, onların değerli olduklarını hissettirecek faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
 
‘Kervan’ ilahi grubunun yaşlılara ilahi konseri vermesiyle program tamamlandı. Etkinlikler kapsamında huzurevini ziyaret eden miniklerde yaşlılarla bol sohbet edip fotoğraf çektirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386