banner154

EŞ KATİLİNE ‘CANAVAR’ TANIMI

Mersin'de 3 yıldır birlikte yaşadığı dini nikahlı eşini, 29 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiası ile yakalanarak tutuklanan Rasim Y. (38) hakkında 'canavar hisle adam öldürdüğü' gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebi ile dava açıldı.

EŞ KATİLİNE ‘CANAVAR’ TANIMI
Edinilen bilgiye göre, 2 Eylül 2011 tarihinde, merkez Toroslar ilçesi Halkent Mahallesi'nde 3 yıldır dini nikahlı olarak birlikte yaşadığı i, 1 çocuk annesi Zahide Goncagül'ü (19), çıkan bir tartışmanın ardından 29 bıçak darbesi ile öldürdüğü iddiası yakalandıktan sonra tutuklanan Rasim Y. hakkında Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'canavar hisle adam öldürdüğü" gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasının 3 Mart'ta görüleceği belirtildi.
Öte yandan, şu anda cezaevinde tutuklu bulunan Rasim Y.'nin, poliste ve savcılıkta verdiği ifadede, cinayeti tahrik sonucu işlediğini öne sürdüğü öğrenildi. Rasim Y.'nin ifadesinde, olay gecesi dini nikahlı eşi Zahide Goncagül'ü bir başka erkek ile telefonla konuşurken duyduğunu, bu yüzden çıkan tartışmanın ardından bıçakladığını söylediği belirtildi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386