banner154

EMO, BÜYÜKŞEHİR İLE ORTAK PROJE YAPMAK İSTİYOR

Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin yeni yönetimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı ziyaret ederek, ortak projeler yapmak istediklerini bildirdi.

EMO, BÜYÜKŞEHİR İLE ORTAK PROJE YAPMAK İSTİYOR
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar ve yönetim kurulu üyeleri, geçen hafta yapılan genel kurulun ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, EMO’da her yönetimin 2 yıllığına göreve geldiğini ve 2 yıl sonra tekrar genel kurul yapıldığını belirten Oda Başkanı Atar, son yapılan genel kurulun 7. genel kurulları olduğu bilgisini verdi. Özellikle son 12 yılda kentin vizyonunda önemli gelişmeler olduğunun altını çizen Atar, “Kentin gelişimi için ürettiğiniz projelere, elektrik mühendisleri olarak bizler de katkı sunmak ister ve sizlerle ortak projeler üretmek isteriz” dedi.
 
EMO’nun yeni yönetimini kutlayan Başkan Özcan da “Teknik elemanların, yerel yönetimlerle ilişkilerinin iyi bir noktada olması ve kent için yapılacak projelerde birlikte hareket edilmesi çok önemli. Belediye Kanunu’nda bununla ilgili bir madde de mevcut zaten. Ortak proje üretme konusunda belediyede görevli ve yetkili arkadaşlarımızla temas kurmanızı isterim” dkonuştu.
 
Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Adana ve Mersin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları, Ticaret Odaları Başkanları ile İl Genel Meclis Başkanları’ndan oluşan 8 kişilik bir yönetiminin olduğunu kaydeden Özcan, “Çukurova Kalkınma Ajansı’nın bu seneki bütçesi 40 milyon liranın üzerinde. Proje üretilip kalkınma ajansına başvurulduğu takdirde, hibe kredileri alma şansı da var” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından Başkan Özcan, EMO Şube Başkanı Atar’a bir plaket takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386