banner154

Eğitim denetmenleri toplantısı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, denetmenlerden okullardaki eğitim işleyişini yakından takip etmelerini isteyerek, sorunların çözümü için gerekli desteği vereceğini söyledi.

Eğitim denetmenleri toplantısı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Mersin İl Eğitim Denetmenleri Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül başkanlığında yapıldı. Mersin Suphi Öner Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Hasan Gül, başarının iyi analiz edilmiş mevcut durum üzerinde planlanan hedeflere bağlı olduğunu kaydetti. Türkiye’de Mersin’in örnek birçok projeye öncülük ettiğini anlatan Gül, eğitim alanında görev yapan bütün personelin değişen şartlara uyumlu bir gelişim içinde olması gerektiğini ifade etti. Türkiye’de, okullaşmada en büyük sorunun derslik problemi olduğunu vurgulayan Gül, 2016’ya kadar bu sorunun ortadan kaldırılacağını dile getirdi. Okullarda başarının sıcak bir okul ikliminde gerçekleşebileceğini vurgulayan Gül, okullarda eğitim işleyişinin yakından takip edilmesi ve sorunların çözümü için İl Eğitim Denetmenleri’ne gerekli desteği vereceğinin altını çizdi. Eğiminde yeni proje ve çalışmalarla Mersin’de eğitimin hak ettiği yere ulaşması için her türlü gelişmeyi izlediklerini sözlerine ekleyen Gül, eğitimde kalitenin ortak bir çalışmanın ürünü olduğuna dikkat çekti.
Gül, eğitim denetmenlerinin sorunlarını da dinledi. Eğitim Denetmenleri, okullardaki sorunların çevresel faktörlere bağlı olduğunu, bu faktörlerin eğitim ortamlarını olumsuz etkilediğini anlattı.
Eğitimin dinamiklerinin eğitim ortamında ortak bir eğitim politikasıyla hareket etmesi gerektiğinin anlatıldığı toplantıda, eğitim sorunlarını çözmek için denetmenlerin, rehberlik çalışmalarını Bakanlığın değişikliklerini yakından takip ederek yapması gerektiği ifade edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386