banner154

DENİZTUZU PEELİNG FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Gündelik hayatın koşuşturmasına kısa bir mola vermek ve rahatlamak için Divan Mersin Spa farklı masaj seçenekleri sunuyor. Doğadan gelen iyileştirici gücü bilinen Deniz Tuzu peelingi sonbahar mevsimine girdiğimiz bu aylarda en fazla tercih edilen masaj tekniklerinden biri oluyor.

DENİZTUZU PEELİNG FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Cildimizi arındırmanın en doğal yollarından biri

Deniz tuzu içerdiği demir, mangan, sülfür, potasyum, kalsiyum sayesinde iyileştirici doğal bir özelliğe sahip. Zengin minerallere sahip olması nedeniyle deniz tuzu peelingi doğal yollarla cildimizi arındırmanın ve temizlemenin en etkili yöntemlerinden biri olarak biliniyor. Zaman içerisinde makyaj, kirli hava, ter gibi bir çok sebeple cilt üzerinde biriken ölü hücre tabakasını cilt yüzeyinden uzaklaştırmak ve cilt hücrelerinin rahat bir şekilde nefes alabilmesi için, daha sağlıklı görünebilmek adına cildimizi rutin olarak temizlememiz gerekiyor. Uzmanlar belirli periyotlarda peeling gibi ölü tabakayı arındıracak işlemler uygulanmasını öneriyor. Deniz tuzu peelingi bu sebeple doğal bir yöntem olma özelliği ile öne çıkıyor.

Emin ellerden deniz tuzu peelingi uygulaması

Divan Mersin Spa'nın alanında tecrübeli masaj uzmanları deniz tuzu peelingini özellikle sonhabar mevsimine girişte uyguluyorlar. Yaz boyunca güneş ve denizden yorulan cilt için uygulanan bu yöntemde narin ve dairesel hareketlerle cilt ölü derilerden arındırılıyor. Deniz tuzu peelingi tüm vücuda uygulanabiliyor. Peeling uygulanırken masaj hareketleri yapıldığı için uygulama bölgesinden başlayarak tüm vücuda giden kan akışı hızlanıyor ve dolaylı olarak tüm hücrelere taşınan oksijenin miktarı artıyor. Bu uygulamayı deneyimlemek ve şehir hayatının temposundan kısa bir süreliğine uzaklaşmak için Divan Mersin Spa'da yerinizi ayırtabilirsiniz. Divan Mersin Spa 0324 3561126 email: spa.mersin@divan.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386