banner154

CHP İLÇE BAŞKANI GÜNDOĞDU’DAN SERT TEPKİ

CHP Toroslar İlçe Başkanı Adnan Gündoğdu, delege seçimlerinin devam ettiği bugünlerde, kendisinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşıymış gibi gösterildiğini belirterek, bu dedikoduları çıkaranların ahlaksızlık bataklığına gömüleceklerini söyledi.

CHP İLÇE BAŞKANI GÜNDOĞDU’DAN SERT TEPKİ
Mersin’de delege seçimlerinin devam ettiği süreçte, kendisi hakkında dedikodular çıkarıldığını öne süren CHP Toroslar İlçe Başkanı Gündoğdu, iddialara sert tepki gösterdi. İlçe binasında konuya ilişkin basın açıklaması yapan Gündoğdu, Türkiye’de hukukun ayaklar altına alındığı, hak ve özgürlük ihlallerinin çok keyfi ve yoğun olarak yaşandığı, halkın yoksulluk, işsizlik sorunlarının konuşulmadığı bir dönem yaşandığını öne sürdü. Bu süreçte zapt edilemeyen tek kalenin CHP ve yiğit Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu iddia eden Gündoğdu, Kılıçdaroğlu’nun dimdik ayakta, halkla kucaklaşarak demokrasi ve özgürlük mücadelesi verdiğini kaydetti.
 
CHP’nin, bu mücadelenin yanında bir yandan da kongreler sürecini sürdürdüğünü ve mahallelerde delege seçimlerinin gerçekleştirildiğini anlatan Gündoğdu, Toroslar ilçesinde de sürecin devam ettiğini dile getirdi. Bu sürece bilinçsizce ve kendi küçük dünyalarının dışına çıkamayarak zarar vermeye çalışanların yine gündemde olduğunu ifade eden Gündoğdu, “Tüm partililerimizin bugün eskisinden daha çok birbirine kenetlenerek CHP’ye ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkması gerekirken, birilerinin salt parti içi seçimlerde üç-beş delegenin dedikodularla kafasını karıştırarak, örgüt seçimlerinde başarılı olmayı amaçlamaları CHP’li olmak anlayışıyla, sosyal demokrat ahlakla bağdaşmamaktadır” dedi.
 
Bugüne kadar CHP ve Genel Başkanlarının çizdiği yolda taviz vermeden halkçı ve ilkeli bir mücadele sürdürdüğünü savunan Gündoğdu, hakkında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na karşı olduğu yönünde dedikodular çıkarıldığını iddia etti. Tepkisini sert sözlerle dile getiren Gündoğdu, “Kimsenin adamı olmadım, kimsenin uzaktan kumanda ettiği birisi olmadım. Siyaset benim için bir kazanç kapısı değil tam tersine bir onur mücadelesi oldu. Benimle aynı çizgide olduğuna inandığım ve aday olduğu ilk kurultaydan itibaren kendisine destek vermekten onur duyduğum Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı olduğum dedikodularını çıkararak, bir yerden aldıkları paralarla uzaktan kumandalı olarak siyaset yapanlar, geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçte de ahlaksızlık bataklığına gömüleceklerdir. Beni Genel Başkanıma karşıymış gibi göstererek, benim önüme geçmeye çalışanlar siyasetin kirlenmesine neden olan çıkar gruplarıdır” diye konuştu.
Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullarda CHP’ye karşı çıkmanın, Türkiye’nin ulusal değerlerine ihanet, CHP içinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmamanın ise en büyük şerefsizlik olduğunu söyleyen Gündoğdu, şöyle devam etti: “Bu şerefsizliği şahsıma ve ilçe örgütüme yakıştıranlar, akıl ve bilim yolunda siyaset yapan CHP’nin siyasal mücadele çizgisine üretimleriyle katkı veremeyen, vizyonu olmayan, dedikodu simsarlarıdır. Biz Toroslar İlçe Örgütü olarak temiz, dürüst ve ilkeli partililerimizle bugüne kadar olduğu gibi mücadelemize ve bu mücadelemizde bize ışık tutan, önder olan, düzenlenen fezlekelerle susturulmaya çalışılan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde halkımızla kucaklaşmaya devam edeceğiz. Hiç kimse Genel Başkanımızla aramıza girmeye, bizi partisine ihanet eden gündelikçi siyaset simsarlarıyla bir tutmaya kalkışmasın.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386