banner154

CHP İl Başkanı’ndan, İsa Gök’e tepki

İSA GÖK'ÜN, GENEL BAŞKANIM KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ KİŞİSEL AÇIKLAMALARINDAN İL ÖRGÜTÜ OLARAK RAHATSIZLIK DUYDUK

CHP İl Başkanı’ndan, İsa Gök’e tepki
CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Mersin Milletvekili İsa Gök'ün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalarından rahatsızlık duyduklarını söyledi.
 
CHP İl Binasında düzenlenen toplantıda konuşan Şanlı, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök'ün, "Ben Kemal Kılıçdaroğlu'na karşıyım" açıklamasını değerlendirdi. Gök'ün, basın mensuplarıyla CHP ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ilgili kişisel görüşlerini paylaştığını kaydeden Şanlı, bu açıklama sonrası hem Mersin'den, hem de değişik illerdeki parti üyelerinden sert tepkiler geldiğini dile getirdi. Kendilerinin de Gök'ün açıklamalarından rahatsızlık duyduklarını belirten Şanlı, "Bize, bu açıklamaların partimize
zarar verdiği ifade edilmiştir. Öncelikle belirtmeliyim ki, CHP Mersin Örgütü, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanındadır. Genel Başkanım Kılıçdaroğlu'nun hem genel başkan olmasında hem de bugüne kadarki süreçte hep yanında olmuştur. Sayın İsa Gök'ün yaptığı, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ve CHP hakkındaki kişisel açıklamalarından dolayı Mersin İl Örgütü ve Mersinliler olarak rahatsızlık duyduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz" dedi.
 
CHP'de mezhebe ve etnik kökene dayalı bir siyasi anlayışı kabul etmediklerini vurgulayan Şanlı, "CHP'de mezhep ve etnik kökene dayalı siyaset hiç yapılmamıştır, bundan sonra da hiç yapılmayacaktır. Etnik köken ve mezhep üzerinden siyaset yapanları da kınıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
CHP'nin tüm üyelerinin gerçek adreslerinde kayıtlı olduğunu ve seçme seçilme haklarını kullanabildiğini kaydeden Şanlı, "Bu hak, Parti Meclisimizin aldığı kararla sağlanmıştır. Bu demokratik uygulamalarından dolayı tüm Parti Meclisi üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Gün, CHP'lilerin önce kendi içlerinde birlik ve beraberliği sağlayarak, tüm toplum kesimleriyle kucaklaşarak, bütünleşerek ve güçlenerek AKP'ye karşı mücadeleye başlama günüdür" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386