banner154

Bu kızlar Toroslar’ın gururu

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANI HAMİT TUNA, BAŞARILI BOKSÖRLERE HEDİYE VERDİ

Bu kızlar Toroslar’ın gururu
Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi'nin bayan boksörlerinin, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceği bildirildi.
 
2-9 Ocak tarihlerinde Kayseri'de düzenlenen Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası'nda 57 kiloda genç bayanlarda Türkiye Şampiyonu olan Toroslar Belediye Sporcusu Ayşegül Sivrikaya ve dereceye giren sporcular, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'yı makamında ziyaret etti. Antrenör Bülent Öpöz'ün eşliğinde ziyareti gerçekleştiren 80 kiloda Yıldız Bayan Türkiye 2.'si Ece Öpöz, 63 kiloda Yıldız Bayan Türkiye 3.'sü Gizem Yavuz, 50 kiloda Yıldız Bayan Türkiye 3.'sü Ayşe Gümüş, 75 kiloda Yıldız Bayan Türkiye 3.'sü Müge Nur Baldan ve Türkiye Şampiyonu Ayşegül Sivrikaya, Başkan Tuna'nın destekleriyle büyük başarı elde ettiklerini söylediler.
 
Ziyaret sırasında konuşan Toroslar Belediyesi Spor Kulübü Boks Takımı Antrenörü Bülent Öpöz, yıllar sonra Mersin'e Türkiye şampiyonluğu ve madalya getirdiklerini belirterek, takıma sunduğu destek ve katkılarından dolayı Başkan Hamit Tuna'ya teşekkür etti. Öpöz, Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde bulunan 4 bayan sporcunun milli takım hazırlık kampına çağrılmaya hak kazandığını, birinci ve ikinci seçilen sporcuların da Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceğini belirterek, “Toroslar Belediyesi Spor Kulübü boks takımı olarak başarı çıtamızı yükselttiğimiz için seviniyoruz. Başarımızı daha da arttırmak için çok çalışacağız. Başkanımızın katkı ve destekleriyle bugüne kadar büyük başarı elde ettik. Allah izin verirse Avrupa'da ülkemizi temsil edecek olan sporcularımızın Avrupa'dan da en iyi derecelerle gelmelerini temenni ediyoruz. Kazanılacak bu başarı sporcularımızın hem kendileri hem de eğitim hayatları için çok önemli olacaktır” dedi.
 
Takım çalışmaları hakkında antrenör Öpöz'den bilgi alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise, bayan sporcuların Milli Takım hazırlık kampına çağrılmasından ve Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. “Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız' diyen Tuna, sporculara gerekli desteğin verildiği taktirde büyük başarılar elde edeceğine inandıklarını kaydederek, “Sporcularımız Kayseri'de yapılan Türkiye Şampiyonası'ndan gerçekten önemli bir sonuç alarak döndüler. Bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Dereceye giren 4 sporcumuz Milli Takım hazırlık kampına katılmaya hak kazandı. Birinci ve ikinci seçilen sporcularımızın da ülkemizi Avrupa Şampiyonası'nda en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Bu başarı ilimiz sporu için de çok önemli bir başarıdır. Yıldız ve genç bayanlarımızın önlerinde uzun bir spor hayatları var. Disiplinli ve sistemli çalışma başarıyı da getirecektir. Antrenörümüz Bülent Öpöz'e gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah yollarını ve bahtlarını açık etsin. Toroslar Belediyesi olarak boks sporuna olan desteğimiz devam edecektir” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Başkan Tuna, sporcuları tek tek kutlayarak üzerinde Toroslar Belediyesi logosunun motifi bulunan kahve fincanı takımı armağan etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386