Özge Ulusoy’un sunumu ile Yılbor Boru ve BSC Yemekçilik ana sponsorluğunda Divan Mersin’de gerçekleştirilen törene Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı  Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Oğuz Bavbek, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar, Gülnar Kaymakamı Yusuf Ziya Yaktı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Sefa Çakır, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, AHBİB Başkanı Veysel Memiş, MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Sait Kayan, MESİAD Başkanı Hasan Engin, MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, TSKGV Mersin Bölge Temsilcisi Faik Ahmet Karadeniz, AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Lütfi Parıltı, MGC Başkanı Kaya Tepe ve Mersin iş dünyasından birçok isim katıldı.

“Yılın Bürokratı” ödülünün sahibi olan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’a ödülünü Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve Burak Karataş Medya Kurucusu Burak Karataş takdim etti.

Vali Pehlivan yaptığı konuşmada, ““Bu yıl 7.'si düzenlenen ödül töreninde, "Yılın Bürokratı" ödülünü alan Vali Ali Hamza Pehlivan yapmış olduğu konuşmasında; “Bu ödül törenine sayın İçişleri Bakanımızın başkanlığında 81 ilin dahil olduğu, video konferans yoluyla gerçekleştirilen, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız ve Sahil Güvenlik Komutanımız ile birlikte iştirak ettiğimiz güvenlik ve asayiş koordinasyon toplantısından geliyoruz. Mersin'in de hep birlikte yaşıyoruz. Öncelikle şehrimizin güvenliği, huzurlu, esenliği ziyadesiyle önemlidir. Bu konuda, 7/24 mesai anlayışıyla gece gündüz demeden bu hizmetleri yerine getiren güvenlik birimlerimiz, mesai arkadaşlarımız var.

Çok şükür Mersin İlimiz, yurdumuzun genelinde olduğu gibi her geçen gün çok daha huzurlu, çok daha güvenli, çok daha esenlik içerisinde, vatandaşlarımızın yaşamını idame ettirdiği bir il konumundadır. Bütün güvenlik birimlerimiz sizlere 112 numarasını tuşlamak kadar yakındır. Herhangi bir olay anında 112’yi aradığınızda dakikalar içerisinde ilgili birimlerimiz yanımızda ve yakınımızdadır.

Çakar lamba takan 3 sürücüye 19 bin TL ceza kesildi Çakar lamba takan 3 sürücüye 19 bin TL ceza kesildi

 Mersin İli bizim ortak paydamızdır. İlimizin kalkınması, gelişmesi, daha ileri noktalara gelmesi, her geçen gün her alandaki çıtasının daha da yukarılara çıkması temel hedefimizdir. Bunu da birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma anlayışı içerisinde yapmak çok kıymetlidir. Özellikle de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına “Türkiye Yüzyılına” adım attığımız bu yıl geleceğe çok daha güvenli, çok daha emin, çok daha kararlı bir şekilde yol alırken; bu uğurda emeği olan herkesi şükranla yad ediyorum.

Bu ödül geceleri kendi ilgi, bilgi ve yetkinlik alanında faaliyet gösterenlerin iltifata tabi tutulması, ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Yıldan yıla bu ve benzeri törenlerinin yapılmasının, değişik sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarına, sivil toplum teşkilatı mensuplarına ve kamu görevlilerine ilave bir teşvik ve motivasyon sağladığına inanıyoruz.

Bu bağlamda bizlere de takdim ettiğiniz ödülden dolayı teşekkür ediyorum. Ödül, sorumluluklarımızı daha da arttırır. Mesai arkadaşlarımızla birlikte artan bir özveriyle çalışmaya devam etmemize vesile olur.

 Bu akşam ödül alacak olan A'dan Z'ye bütün kişi ve kurumları tebrik ediyorum. Sizlerin şahsında, İlimizin çeşitli sektörlerinde faaliyet göstererek güçlü gelecek yolunda gücümüze güç katan bütün hemşehrilerimize, iş dünyasına, sivil toplum teşkilatlarına ve bütün Mersin'e huzurlarınızda şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Ödül töreninin ardından ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu sevilen şarkılarını davetliler için seslendirdi.