Mersin'de doğmuş, Mersin'de doymuş biri olarak, Mersin'e hakim olduğunu, sorunları ve çözümlerini bildiğini belirten AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, "Yıllardır hemen herkes Mersin'in güçlü bir lobisi olmadığından yakınır. AK Parti iktidarında bu kente kabinenin en güçlü bakanları geldi. Bu çok büyük bir şanstı. Maalesef Mersin'in dinamikleri birlik olup bu şansı kullanamadı. Oysa bakanlarımız hep, 'ortak çalışmalar yapın, projeler üretin, oturalım konuşalım' çağrısı yaptı. Şimdi ben adaylık sürecinden bu yana tüm dinamiklere, hatta diğer siyasi partilerden milletvekili adaylarına çağrı yaptım, yapıyorum. Konumuz Mersin, birlik olalım diye. Şimdi bazı çatı kuruluşları ve adaylar benimle aynı söylemi kullanıyor. Bu güzel bir gelişme. Umarım lafta kalmaz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Mersin Akdeniz ilçesinde çeşitli ziyaretler ve görüşmeler gerçekleştiren 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, sabahın erken saatlerinde, AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Akdeniz Belediyesi Meclis Üyeleri Aydın Eğin, Cemil Uzun, İbrahim Halil Aluç, Mezitli Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Kılıç, Akdeniz ilçe yöneticileri Tunay Çiftçi, Mahmut Karakaya, Yusuf Pınarbaşı, Ferdi Çokkeser ile Mersin Hali'nde, hal esnafı ve çalışanları ziyaret etti. Mersin Toptancı Tüccarlar Derneğini ziyaretinde Refik Bağsız ve yönetimi ile görüşmesinin ardından, Mersin Halciler Derneği HAL-DER'de Başkan Münir Şen ve yönetimi ile bir araya geldi. Ardından Mersin Gıda ve Toptancılar Sitesi MERTOÇ'da toptancı esnafını gezip, Tırmıl Sanayi Sitesinde Başkan İlhan Çokgün ile buluştu ve birlikte sanayi esnafını gezdi.

"SAĞ OMZUMDA SORUNLAR, SOL OMZUMDA ÇÖZÜMLERİ VAR.. HEYBEMİZ DOLU"

Ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Mersin'in evladı olduğunun altını çizen Ali Kıratlı, "Bu bölgenin evladıyız. Bundan kastım yerli olmak değil. Mersin hakikaten Türkiye’nin bir özeti. Yerlisiyle, dışarıdan aldığı göçle. Ben onu şöyle izah ediyorum: Aslolan konu, burada doğmak değil burada doymak. Dışarıdan Mersin’e gelenler bu memleketi vatan belleyen, bayrağımıza, milletimize saygısı olan herkes bizim kardeşimizdir. Bu süreçte bizim şöyle bir avantajımız var: Eğer cenabı Allah izin verir yarın meclise girersek, Mersin’in içinde bulundum; Mersin’de doğdum, büyüdüm ve Mersin’de esnaf olmam hasebiyle Mersin’in birçok sıkıntısına, sorununa hakimiz. Yani, sağ omzumuzda sorunlar, sol omzumuzda çözümleri var.  Heybemiz dolu anlayacağınız. Sorunlara hakim olduğumdan dolayı sadece adaylık dönemimde; yani son 1 ay içerisinde 3-4 konuyu çözüme kavuşturduk. Temas etmediğimiz hiçbir sektör yok. Bugün halde geziyoruz. Burada gezerken birçok kişi beni tanıdığını veya benimle ticaret yaptığını söylüyor. Dediğim gibi bu kentte doğdum, bu kentte büyüdüm ve bu kentte ticaret yapıyorum. Mersin’i çok iyi biliyorum. Sorunları da biliyoruz" diye konuştu. 

"BAZI ÇATI KURULUŞLARI VE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BENİMLE AYNI SÖYLEMİ YAPMAYA BAŞLADI"

"Mersin'de doğdum, Mersin'de doydum" diyen AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Mersin lobisi oluşturma noktasında ciddi çalışma yapacağını belirterek, "Mersin’in bir lobisi yok. Bu lobi nasıl oluşur? Bu lobi sadece bir milletvekiliyle olmaz. AK Parti iktidarında her dönem Mersin’e kabinenin en güçlü isimleri geldi. Bu Mersin için büyük bir şanstı ama maalesef bu şans kullanılamadı. Mersin'in dinamikleri birlik olamadı. Yoksa bakanlarımız her defasında Mersin’in abisi oldu. Hep, 'ortak çalışmalar yapın, projeler üretin, oturalım konuşalım' çağrısı yaptı. Şimdi ben adaylık sürecinden bu yana tüm dinamiklere, hatta diğer siyasi partilerden milletvekili adaylarına çağrı yaptım, yapıyorum. Konumuz Mersin, birlik olalım diye. Şimdi bazı çatı kuruluşları ve adaylar benimle aynı söylemi yapmaya başladı. Bu güzel bir gelişme. Umarım lafta kalmaz" dedi. 

"ÇÜNKÜ ORTAK PAYDAMIZ MERSİN"

13 milletvekili adaylarına çağrısına ısrarla vurgu yapan Kıratlı, konuşmasında şunları söyledi:
"Bizim dünya görüşümüz farklı olabilir milletvekili olarak. Siyasi görüşümüz de farklı olabilir. Ama yarın mecliste konu Mersin ile ilgili bir yatırım olduğunda, konu Mersin ile ilgili toplumsal sorunla ilgili bir konu olduğunda, 13 milletvekili bir araya gelip, ortak bir şekilde düşünüp, ortak payda Mersin diyebilmemiz ve bu yatırımı Mersin’e alabilmemiz lazım. Bu nasıl olur. Ben bunu ifade etmiştim. Benim bu çağrım karşılık bulmuştu ve çok da mutlu oldum. Başkan partiden bir vekil bunu dillendirmiş. Orada benim sözlerimin aynısını ifade etmiş. Demiş ki,' ben bu çağrıyı yapacağım.' Ben bu çağrıyı yapmıştım zaten ve tribüne oynamak için yapmadım. Bunu bütün samimiyetimle içimden geldiği için yapıyorum. Çünkü ortak paydamız Mersin. İktidarlar, koltuklar değişebilir ama yapılan hizmetler burada Mersinlinin hizmetinde olacak. Bu lobi de sadece milletvekilleri olmayacak. Bu lobi içerisinde odalar, iş insanları, eğitim kurumları, bütün STK vs olacak. Çünkü aslolan sadece Mersin.

Mersin'de öğrenciler karne heyecanı yaşadı Mersin'de öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Narenciyeyi, limonu biz üretiyoruz ama limon çiçeği festivalini Adana yapıyor. Bu konuda bize çok iş düşüyor. 13 milletvekili nasıl bir araya gelir? Ortak payda Mersin olduğunda belirli sürelerde bir araya gelip, Mersin ile ilgili konuşabilmeliyiz. Sizlere ütopik gelebilir ama olması gereken konu bu. Bir de bizim şahsımızda bir hizmet kültürü var. Bunu beni yakından tanıyanlar iyi bilir."

Editör: Barış Köksal