AK Parti ile Yeniden Refah Partisi (YRP) ittifak görüşmelerinden ilk başta olumlu sonuç alamamış ve YRP lideri Fatih Erbakan, seçimlere parti olarak girecekleri açıklamıştı. Daha sonra cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru yapan Erbakan, 3 günde 69 bin imza topladı. Ancak tarafların devam eden dirsek temasları sonrası Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı. Böylece Cumhur İttifakı seçimlere AK Parti, MHP, BBP ve YRP olarak girecek.

Boşanma sonrası soluğu tatilde alan Demet Özdemir, bikinili pozuyla yürek hoplattı Boşanma sonrası soluğu tatilde alan Demet Özdemir, bikinili pozuyla yürek hoplattı

ERBAKAN: ADAYLIK SÜRECİMİ SONLANDIRDIM

İttifaka katılma kararıyla ilgili konuşan Erbakan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Külliye'de görüştük. Partimizin ittifak sürecinde başından itibaren talep ettiğimiz prensipler konusunda uzlaşmaya vardık. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi de sonlandırmış bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: KADIN HAKLARI ÜZERİNDEN GENİŞLEMEYİ SEÇTİLER

Millet İttifakı'nın  cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti ile yaptığı ittifak görüşmelerinde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'da değişiklik yapılmasını talep eden Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasının ardından sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Resim her geçen gün netleşiyor. Biz; barışmanın, açık yaraları kapatmanın, makulün, dünya ile rekabetin ittifakını kurduk. Karşımızdaki ittifak, gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti. Söyleyeceğim tek şey; kadınları, bilhassa genç kadınları hiç tanıyamadıklarıdır."

Kılıçdaroğlu: Karşımızdaki İttifak, Gasp Edilecek Kadın Hakları Üzerinden Genişlemeyi Seçti.