Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık iki deprem 11 ilde büyük yıkıma neden olurken, 44 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremin 3. gününde yaşandığı ortaya çıkan bir gelişme kamuoyunun gündemine bomba gibi düştü.

AHBAP'A ÇADIR SATIŞI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ
Kızılay'ın ünlü şarkıcı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap derneğine 46 milyon lira karşılığında 2 binden fazla çadır sattığı öğrenilirken, büyük tartışma yaratan haberleri Kızılay Başkanı Kerem Kınık "Bu rutin bir işlem. Finansal süreklilik için kurumlara maliyetine satış yapıyoruz" sözleriyle doğruladı.

Kobani Davası'nda karar! Kobani Davası'nda karar!

KILIÇDAROĞLU, KIZILAY'A SESLENDİ
Kızılay'ın çadır satışı yapması kamuoyunda büyük bir tartışmaya neden olurken, yaşanan gelişmeye bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

"BİR YARDIM KURULUŞUNUN TİCARETHANEYE DÖNÜŞMESİ NE DEMEKTİR?"
Kılıçdaroğlu, "Çadır ihtiyacı hâlâ var. Cumhuriyet ile yaşıt olan bir kurum Kızılay, çadır ticareti yapıyor. Kızılay yetkililerine sesleniyorum; deponuzda kaç çadır varsa getirin kardeşim, hepsini alacağız ve deprem bölgesine göndereceğiz. Bir yardım kuruluşunun ticarethaneye dönüşmesi ne demektir?" diye konuştu.

Editör: Barış Köksal