Bugün Belediye Başkanı Fatih Balıkçı başkanlığında toplanan Karataş Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanılmasıyla ilgili gündem maddesini görüştü. Halka açık yapılan oylamaya siyasi partililer, dolmuş kooperatifi üyeleri ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
 
Toplantı öncesi söz alan AK Partili Belediye Başkanı Fatih Balıkçı, yerel imkanlarla, belediye bütçesi ile turizm potansiyeli çok yüksek olan ilçeye hizmet getirmekte zorlandıklarını anlattı. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandıkları taktirde ilçenin Adana ile bütünleşeceğini, hızlı ve daha fazla hizmet alarak hızla kalkınacağını belirten Balıkçı, "Bağlanmamız ilçemiz için daha hayırlı olacaktır" dedi.
 
Toplantıda söz alan dolmuş kooperatifi temsilcileri işlerinin sekteye uğrayacağını savunarak karşı çıktı. CHP İlçe Başkanı Boğaç Ünal da kanuni bir zorunluluk olmadıkça ilçenin büyükşehire bağlanmasına karşı olduklarını dile getirdi.
 
Yapılan oylamada 10 meclis üyesinden 7'si evet oyu kullanırken CHP'li 3 üye hayır oyu kullandı. Meclis oy çokluğu ile Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanma kararını kabul etti.