Çevrenin korunması ve gelecek nesillere temiz bir yaşam alanı bırakmak adına geri dönüşümün önemli olduğunu belirten Koçyiğit, geri dönüşümün aynı zamanda kuruluşlara da maddi olarak getiri sağladığını söyledi.

Koçyiğit, "Son yıllarda daha sık konuşulan ve önem kazanan sürdürülebilirlik kavramının en büyük destekçilerinden biri geri dönüşüm olarak değerlendirilmektedir. Artan nüfus ve gelişen sanayi, emisyonların artmasına ve dolayısıyla çevrenin kirlenmesine neden olmaktadır. Tüm bu gelişmeler biyoçeşitliliğin azalması, insan sağlığının olumsuz etkilenmesi, doğal kaynakların tükenmesi gibi olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilir. Geri dönüşüm ise tam da bu aşamada zararlı etkilerin azalmasına katkı sağlar çünkü geri dönüşüme giren her malzeme yeniden kullanılabilir hale getirilir ve çoğunlukla yeni kaynakların tüketimini sınırlandırır, üretimde açığa çıkan emisyonları önler. Aynı zamanda hem bireylere hem de kuruluşlara maddi olarak da kazanç sağlar" ifadelerini kullandı.

Mersin Valisi Pehlivan: "Bayramı dayanışma içinde kutluyoruz" Mersin Valisi Pehlivan: "Bayramı dayanışma içinde kutluyoruz"

Koçyiğit, Dünya Çevre Günü Çevre Haftası’nı da kutlayarak, “Çocuklarımıza temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak hepimizin ortak görevi olmalıdır. Ülkemizde 5 Haziran’da başlayan Çevre Haftası etkinlikleri her bir birey için yol gösterici konumundadır. Ülkemizin bu konuya daha fazla hassasiyet göstermesini temenni ederek Çevre Haftamızı kutluyorum” dedi.

Editör: Barış Köksal